PEF připomene v listopadu význam demokracie

PEF MZLU - logo

Bohatý kulturní program nejen pro studenty připravuje při příležitosti oslav 20. výročí sametové revoluce Provozně ekonomická fakulta MZLU v Brně (PEF). Zájemci mohou navštívit přednášky a workshop s názvem „Demokracie vs. Totalita“, unikátní výstavu „Amnesty International v Československu před rokem 1989“, seminář o dodržování lidských práv v Kongu či vzpomínkovou akci na studentská léta s názvem „Moje vzpomínky na PEF“.

Snažili jsme se pro návštěvníky připravit bohatý program s řadou zajímavých hostů a témat přednášek“, říká hlavní organizátorka akce Demokracie vs. Totalita Mgr. Jitka Machalová, Ph.D., proděkanka PEF. Akce byla pořádána s cílem připomenout dobu nedávnou a mnohým studentům přiblížit předlistopadové dění v ČSR. „Největší radost máme z toho, že se podařilo zajistit poutavé přednášky s významnými osobnostmi Sametové revoluce, jako například Šimon Pánek nebo Jaroslav Hutka. Přislíbená účast bývalého politického vězně pátera Huvara se vzhledem k jeho neočekávanému předčasnému úmrtí neuskuteční“, uzavírá Machalová.

Chronologicky však měsíc listopad zahájí výstava „Amnesty international v Československu před rokem 1989“. Výstava představuje unikátní dokumenty ze zdrojů Amnesty international (AI) i materiály československých úřadů. Svědectví podají i vzpomínky lidí, kteří se postavili bezpráví, jako například Dana Němcová, Petr Uhl, Ivan Martin Jirous, Václav Havel a další. Tato výstava bude k vidění v Brně pouze v listopadu, a to právě na PEF do 30. 11. Při slavnostním zahájení v úterý 3. 11. od 19:00 v atriu budovy Q vystoupí zástupci brněnské AI.

Život v zemích, do jejichž vývoje v posledních letech významně promluvila válka, přiblíží výstava „Člověk v tísni: Afghánistán, Kongo“. Zatímco se východ Demokratické republiky Kongo zmítá v nejkrvavějším konfliktu od druhé světové války, Afghánistán se snaží nastoupit cestu směrem k rozvíjející se a pokojné zemi. Dvě desítky fotografií seznamují návštěvníky s palčivými problémy a zároveň mapují práci největší české humanitární organizace v obou zemích. Výstava je volně přístupná na PEF v budově Q 11. 11. - 25. 11. Listopadový program doplňuje vzpomínková akce s názvem „Moje vzpomínky na PEF“, která je součástí programu letošních oslav 50. výročí založení fakulty. Cílem akce je přiblížit současným studentů a široké veřejnosti několika artefakty, jak probíhal studentský život během padesátileté existence fakulty. Díky absolventům, kteří se podělili o vzpomínkové fotografie, studijní pomůcky a v neposlední řadě o své příběhy se podařilo se propojit minulost se současností a vytvořit tak unikátní sbírku „vzpomínek“. Výstava bude zahájena 5. 11. 2009 v 16 hodin v Knihovně Jiřího Mahena (ul. Kobližná), kde bude dále k vidění do 26. 11.

Více informací můžete nalézt na stránkách fakulty www.pef.mendelu.cz, kde budou průběžně aktualizovány informace o dalších aktivitách.


Přidáno: 03.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.