PEF otevírá dveře budoucím doktorandům

PEF MZLU - logo(Brno, 4. 5. 2009) Doktorské studijní programy tvoří v hierarchii univerzitních vzdělávacích programů vrchol, k němuž lze postupně dospět absolvováním bakalářských a navazujících magisterských studijních programů. Provozně ekonomická fakulta MZLU v Brně (PEF) proto zve zájemce o doktorské studium na Den otevřených dveří. Uskuteční se úterý 5. května 2009 od 9 hodin v učebně Q16, kde se s uchazeči o své zkušenosti podělí současní doktorandi. Pro uchazeče i současné studenty bude nově představen Průvodce doktorským studiem na PEF.

„Doktorské studium na PEF umožňuje studentům působit v dobrém kolektivu, věnovat se zajímavým výzkumům a rozvíjet své schopnosti, protože pracovní náplň je tvůrčí a různorodá,“ vysvětluje doc. Ing. Pavel Žufan, Ph.D., proděkan pro vědy a výzkum na PEF. Doktorské studium také nabízí příležitost zlepšovat své jazykové znalosti, které studenti uplatní při stážích v zahraničí nebo na konferencích.

Den otevřených dveří je určen současným studentům a absolventům magisterských studijních programů, kteří mají zájem o další vzdělání a vědeckou práci v univerzitním prostředí či badatelsky zaměřených institucích. PEF MZLUPředstaveny budou nejen jednotlivé studijní programy, uchazeči se budou moci seznámit i s děním na fakultě a poznat moderní zázemí fakulty.

V akademickém roce 2009/2010 otevírá PEF tři doktorské studijní programy – Ekonomika a management, Hospodářská politika a správa a Systémové inženýrství a informatika. Přihlášky jsou dostupné na děkanátě PEF a uchazeči o studium je mohou podávat do 15. května 2009. Přijímací zkoušky, které se skládají z odborného přehledu z dané tématiky, proběhnou 23. června 2009. Obsah přijímacích zkoušek je specifický pro jednotlivé studijní programy.

Student po úspěšném absolvování doktorského studia získá titul Ph.D. Jedná se o mezinárodně uznávaný titul, uváděný za jménem, který představuje vědeckou hodnost doktora.

Více informací se uchazeči o doktorské studium dočtou v brožurce, kterou obdrží na Dnu otevřených dveří, nebo na webových stránkách fakulty, kde je pro ně připraven speciální průvodce doktorským studiem. Průvodce je možné získat na adrese: www.pef.mendelu.cz/cz/studium/doktorske.

Přidáno: 04.05.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.