PEF opět zabodovala na Mistrovství světa ve zpracování textu v Pekingu

PEF MZLU - logo

Studentka Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (PEF) získala za Českou republiku dvě cenná umístění na Mistrovství světa v Číně ve zpracovávání textů. Alena Havránková se umístila na 6. místě v disciplíně Wordprocessing a na 9. místě v disciplíně Text correction. Mistrovství světa se z Prahy, kde se konalo předcházející mistrovství, přesunulo do Pekingu.

Wordprocessing, neboli profesionální zpracování textu, je činnost, při které se použitím počítače vytvoří, edituje a tiskne dokument. Wordprocessing je ovšem také jednou ze soutěžních disciplín zpracování informací. Mezi ostatní disciplíny patří například opis textu, korektura či záznam textu. Soutěžící musí využít funkcí svého textového editoru a přetvořit jemu dané textové soubory takovým způsobem, aby v co nejkratším čase správně provedl všechny úkoly, které mu ukládá vytištěné zadání.

Alena Havránková, studentka 2. ročníku magisterského studia oboru Ekonomická informatika na PEF,  se zúčastnila tohoto mistrovství světa už před dvěma lety, kdy v Praze získala bronzovou medaili právě z Wordprocessingu. „I přesto, že jsem letos nepřivezla medaili, jsem se svými výsledky velmi spokojená. Vždyť ve Wordprocessingu mám opět více bodů než na posledním MS a bronzová příčka je na dosah,“ uvedla studentka 2. ročníku magisterského studia oboru Ekonomická informatika.

Na šampionátu se soutěžilo v deseti disciplínách a čtyřech kategoriích. Šampionátu se zúčastnilo celkem 22 Čechů, kteří celkem získali polovinu medailí. Česká republika tak skončila první mezi ostatními zeměmi v počtu medailí. Další mistrovství světa ve zpracování textu se bude konat opět za dva roky, tentokrát ve Francii. Už teď se Alena těší na další výzvu.

Přidáno: 06.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.