PEF MENDELU v Brně otevírá dveře zájemcům o studium

PEF MZLU - logo

(30. 12. 2009, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) nabízí mimořádnou příležitost před odesláním přihlášek seznámit se s jejím prostředím všem zájemcům o studium nejen ekonomických, ale i informatických oborů. Fakulta jim otevírá své dveře 8. 1., 22. 1. a 12. 2. 2010 ve 13 hodin v posluchárně Q01 v budově Q. Speciální den pro uchazeče o informatické obory se bude konat 1. 3. ve stejném čase. Asi největším lákadlem bude pro návštěvníky laboratoř virtuální reality.

Pozornost si jistě získá příležitost navštívit unikátní pracoviště – laboratoř virtuální reality. Zájemci si ale budou moci prohlédnout i speciální učebnu vybavenou počítači od firmy Apple, seznámí se s informačním systémem fakulty a základními informacemi o studijních programech. „Snažíme se také studentům zpříjemnit studium, například pořádáním výstav, příjemným posezením v kavárně nebo jedinečným arboretem, kde se studenti mohou učit i odpočívat. PEF tak nabízí atraktivním a moderní prostředí prakticky v centru města,“ podotýká Mgr. Jitka Machalová, Ph.D., proděkanka PEF. Učebna iMacNávštěvníci mohou také získat informace přímo od studentů PEF, kteří tento den pro uchazeče sami pořádají.

O studium na PEFi je stále větší zájem, jak potvrzují statistiky přijímacích zkoušek u ekonomických fakult v Brně v minulém roce. Z výsledků je zřejmý největší nárůst u PEF. „Počet přihlášek se každým rokem zvyšuje. Největší nárůst evidujeme v roce 2008 o téměř 23%,“ upřesnil vedoucí PR oddělení PEF Ing. Jiří Urbánek. PEF jako nejstarší ekonomická fakulta na Moravě využívá svého kvalitního pedagogického i vědeckého zázemí a nabízí zájemcům o studium 8 bakalářských, 5 magisterských a 3 doktorské studijní obory. Výuka probíhá jak v českém, tak i anglickém jazyce. Nabízí tak studentům široký výběr oborů a specializací a to nejen v ekonomicky zaměřených, ale i informatických programech.

„Třebaže do 10. března ještě nějaký čas zbývá, nejvhodnější je přihlášku vyplnit a podat v elektronické podobě, kterou lze nalézt na hlavní stránce fakulty,“ upozorňuje Ing. Marcel Ševela, Ph.D., proděkan pro studijní záležitosti. „Elektronicky probíhají na PEF i celé přijímací zkoušky, což účastníkům přijímacího řízení umožňuje dozvědět se výsledek ihned po ukončení testu“, dodává Ševela.

Autor: Ing. Jiří Urbánek


Provozně ekonomická fakulta se svou téměř 50letou tradicí je nejstarší ekonomickou fakultou na Moravě, na kterou se hlásí přes 5500 uchazečů ročně a jejich počet stále narůstá. Přihlášky ke studiu je možno podat v písemné či finančně výhodnější elektronické podobě do 10. 3. 2010. Ukázky minulých testů mohou zájemci shlédnout na: www.pef.mendelu.cz/cz/prijimaci_rizeni

 

Přidáno: 04.01.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si