PEF MENDELU v Brně opět otevírá dveře zájemcům o studium

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) nabízí zájemcům o studium nejen ekonomických, ale i informatických oborů mimořádnou příležitost seznámit se s jejím prostředím ještě před odesláním přihlášek. Fakulta jim otevírá své dveře ve dnech 6. 1., 20. 1. a 24. 2. 2012 vždy od 13. hodin v posluchárně Q01 v budově Q. O své zkušenosti se studiem se s nimi podělí současní studenti, kteří tento den spoluorganizují. Pro uchazeče připravili také nový emailový zpravodaj.

Zájemci o studium si budou moci například prohlédnout specializované učebny, seznámit se s informačním systémem fakulty a základními informacemi o studijních programech. Pozornost jistě upoutá možnost navštívit unikátní pracoviště – laboratoř virtuální reality. Těchto dnů se již tradičně kromě uchazečů o studium zúčastní také současní studenti. Uchazečům se tak nabízí jedinečná příležitost, jak získat informace přímo od studentů PEF, kteří tento den pro uchazeče sami pořádají. Ti je provedou fakultou a podělí se s nimi o své zkušenosti.                                                              

Tento rok organizátoři představí také nový emailový zpravodaj s názvem RadimZpefky, který je určen speciálně studentům maturitních ročníků středních škol. Jeho cílem je přinést svým odběratelům odlehčenou formou všechny důležité informace o studiu na vysoké škole, o přijímacích zkouškách a přípravných kurzech, zajímavých přednáškách či o důležitých termínech. „Zpravodaj ovšem nebude pouze poskytovat informace jedním směrem, ale zodpoví také veškeré dotazy studentů, kteří se na "Radima" přes email či Facebook mohou obrátit“, uvádí jeden z tvůrců projektu Martin Mádle. „Snažíme se uchazečům co nejvíce usnadnit rozhodovací proces, protože sami moc dobře víme, jak těžké období to pro každého je“, dodává.

Třebaže do 11. března ještě nějaký čas zbývá, vhodnější je přihlášku vyplnit a podat v elektronické podobě již během ledna či února,“ upozorňuje Marcel Ševela, proděkan pro studijní záležitosti. „Stejně jako podávání přihlášek, probíhají na PEF elektronicky i celé přijímací zkoušky, což účastníkům přijímacího řízení umožňuje dozvědět se výsledek ihned po ukončení testu“, dodává Ševela.

O studium na PEF je stále větší zájem, jak potvrzují statistiky přijímacích zkoušek u ekonomických fakult v Brně během posledních let. Fakulta také získala v roce 2010 i 2011 ocenění za nejlepší ekonomickou fakultu na Moravě (v žebříčku Nejlepší vysoké školy v ČR, který uveřejňují Hospodářské noviny). Tomuto hodnocení také odpovídá vysoká míra uplatnění absolventů. Více než 97 % absolventů si do 6 měsíců od ukončení studia najde kvalifikovanou práci v oboru.

 

Bližší informace o Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně (PEF) najdete v našem katalogu vysokých škol nebo na stránkách fakulty.

Přidáno: 05.01.2012, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si