PALM a MÜTTER jdou „štiftovat“ - čtení s hudbou

Ve dnech 10.-13. října bude zajímavým způsobem vzpomenuto 200.výročí narození Adalberta Stiftera v Čechách. Dva rakouští umělci, režisér a autor Kurt Palm a hudebník Bertl Mütter, budou na svém turné prezentovat „svého“ Adalberta Stiftera. Na své literárně-hudební cestě budou Palm a Mutter sledovat stopy velkého rakouského básníka od jeho narození v Horní Plané až k jeho dobrovolné smrti. Díky této produkci vznikne obraz rakouského autora zpochybňující nám známou představu Stiftera jako maloměšťáckého básníka.

Tato akce je projektem Rakouského kulturního fóra u příležitosti roku 2005 jako roku A. Stiftera.
Kurt Palm a Bertl Mütter předčítají a hrají 10. října v 19.00 hod v Rakouském Institutu Brno (Moravské nám.15).

Další místa turné v České republice:
11.10., 19.00 hod
Olomouc, Divadlo hudby, Denisová 47

12.10., 17.00 hod
Plzeň, Rakouská knihovna, Nám.Republiky 12

13.10., 18.00 hod
Praha, Rakouské kulturní fórum, Jungmannovo nám. 18

 

Přidáno: 10.10.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.