Osmý ročník Festivalu AEDUCA pokračuje odbornými konferencemi

Po slavnostním zahájení Festivalu vzdělávání dospělých AEDUCA v Senátu Parlamentu České republiky 29. května a prezentaci festivalu v Evropském parlamentu v Bruselu 20. června pokračuje letošní ročník festivalu odbornou částí na půdě Univerzity Palackého v Olomouci.


V pořadí již osmý ročník, tématicky zaměřený na /Ne/rovné příležitosti ve vzdělávání dospělých nabídne množství odborných konferencí, například:

-    Legitimizace andragogiky
-    Role vzdělávání v rámci aktivního stárnutí
-    /Ne/rovné příležitosti ve vzdělávání dospělých
-    Ženy manažerky, podnikatelky – riziko nebo výzva?
-    Trendy ve vzdělávání dospělých
-    Kvalita dalšího vzdělávání očima zaměstnavatelů

Záštitu nad festivalem AEDUCA převzala PaedDr. Alena Gajdůšková, místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR, Prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc., rektor Univerzity Palackého v Olomouci, Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., ministr školství, mládeže a tělovýchovy a MUDr. Olga Sehnalová, MBA, poslankyně Evropského parlamentu.

V rámci doprovodného programu je pro účastníky připraven bohatý program. Vystoupení cimbálové muziky spojené s rautem, vernisáž výstavy fotografických obrazů „Významné ženy objektivem Jadrana Šetlíka“ nebo společenský večer spojený s vystoupením členů Moravského divadla Olomouc.

Účast na letošním osmém ročníku festivalu přislíbilo na 135 přednášejících a posluchačů a své instituce nebo projekty představí téměř 40 vystavovatelů.

„Vzdělávání dospělých si postupně hledá cestu v oblasti možností a příležitostí, kde ho realizovat. Jsem hrdá na to, co se nám za osm let naší existence podařilo společnými silami vybudovat. Díky velkému úsilí se z festivalu stala největší a zároveň ojedinělá akce, která nemá v České republice obdoby. AEDUCA vytváří jedinečnou platformu pro propagaci vzdělávání dospělých, výměnu a sdílení zkušeností, a v neposlední řadě také pro setkávání odborníků a příznivců v této oblasti,“ říká ředitelka Festivalu vzdělávání dospělých RNDr. Ing. Lenka Cimbálníková, Ph.D.

Přidáno: 10.09.2012, Zdroj: Aeduca

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.