Orientální tanec je nadčasová záležitost


Orientální tanec není určen pouze ženám s nadváhou, ale všem, kdo v sobě chtějí probudit ženskost bez rozdílu věku či typu postavy. Pokud vás zajímá tento druh pohybu, není nic snazšího, než se do kurzu orientálních – chcete-li břišních – tanců přihlásit.

Volnočasových aktivit je dnes nepřeberné množství. Dříve u většiny žen vítězil aerobic a dnes zumba, ale orientální tance jsou nadčasové a svoji oblibu si udržely dodnes. Většinou jsou vyhledávány ženami ve věku od 30 let, ale kouzlu tohoto ladného pohybu začínají propadat stále mladší ročníky.

Orientální tance jsou oblíbené zejména proto, že se nejedná o žádné masově prováděné cvičení. V kurzech si osvojíte správné držení těla, jednotlivé prvky tance a postupně a přirozeně se naučíte i jednotlivé choreografie.

Kromě tance jsou tyto kurzy o podpoření ženství nejen formou osvojení si ladných pohybů, ale i o posilování zejména pánevního dna, jehož správná funkce je důležitá pro ženy v každém věku. Často tak při správném provádění jednotlivých prvků odstraníte bolesti zad, s tím související bolesti hlavy či menstruační bolesti. Orientální tance jsou vhodné také pro ženy v klimakteriu či těhotenství. V každém případě je důležité, abyste si vybrala opravdu zkušenou lektorku, kterou byste měla na případnou diagnózu vždy předem upozornit.

Pokud vás orientální tance zajímají a chcete se dozvědět něco bližšího i o jejich historii, je dnes již běžná praxe, že se přijdete podívat na první hodinu kurzu, která bývá zdarma. Potom se můžete svobodně rozhodnout, zda se do kurzů přihlásíte, či nikoli.

Zde vám přinášíme zajímavý rozhovor s lektorkou orientálních tanců Janou Tipplovou, která vede taneční školu Layan v Plzni a Konstantinových lázních.

Přidáno: 26.10.2012, Zdroj: Agentura JAPA

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.