Orientační běh bankou

BANKOVNÍ AKADEMIEBANKOVNÍ AKADEMIE - Střední odborná škola a Vyšší odborná škola vytvořila s využitím prací ze středoškolské odborné činnosti svých studentů Davida Filgase, Jiřího Milforta, Jana Válka, Jana Haruštiaka a Miloše Krále výukové CD Finanční gramotnost pro ZŠ. CD je určeno pro žáky 8. a 9. tříd s cílem podpořit systém budování finanční gramotnosti na základních školách.

Pro zatraktivnění vzdělávání této věkové kategorie ve finanční oblasti jsme připravili vědomostní soutěž s názvem „Orientační běh bankou“, jejíž 1. ročník se uskutečnil ve čtvrtek 23. listopadu 2006 a setkal se s velmi kladným ohlasem. Celkem se soutěže zúčastnilo třicet dvou a tříčlenných družstev z 15 základních škol (14 pražských a 1 mimopražská).

Soutěž se skládala z orientačního „běhu“ po atypické budově BANKOVNÍ AKADEMIE na Praze 3, kde byla rozmístěna tři stanoviště. Na prvních dvou kontrolních bodech čekaly na týmy tři uzavřené otázky vycházející z výukového programu na CD a dvě otevřené otázky, kde byla bodově ohodnocena každá správná odpověď. Právě zde se ukázaly rozdíly, které v konečném hodnocení způsobily rozestup 3 050 bodů mezi prvním a posledním družstvem. Poslední stanoviště se nacházelo v nově vybavené počítačové učebně a odpovědi bylo nutné vyhledat na internetu. Téměř všichni nalezli správně ochranné prvky českých bankovek, členy bankovní rady ČNB i založení fiktivní Banky Academia a hodnoty jejích bankovek.

Z celkového počtu 30 družstev se na 1. místě s celkovým součtem 5 000 bodů umístily Věra Mouchová, Natálie Čapková, Martina Vašáková ze ZŠ s RVJ, Jeremenkova 1003, Praha 4 - Braník, 2. místo patří žákům Petru Šourkovi, Pavlu Šradějovi a Karlu Švecovi ze ZŠ Zárubova v Praze 12 (4 500 bodů) a 3. místo Elišce Boublíkové, Pavle Jansové ze ZŠ Nepomucká, Praha 5 (4 200 bodů).

A oč se vlastně soutěžilo? V přehledu cen bylo možné najít MP3 přehrávače, USB flash disky, CD populárních interpretů, multifunkční nože, kalkulačky, ale také ceny „útěchy“ trička, mikiny, knížky a spoustu dalších. Nikdo tedy neodešel s prázdnou.

Ceny věnovaly partneři soutěže - společnosti:
MAITREA a. s., Mostecká uhelná a. s., ALKOM Security, a. s., EGMONT ČR, s. r. o., Vysoká škola finanční a správní, o. p. s., DATASYS s. r. o., SONY BMG MUSIC ENTERTAINMENT (CZECH REPUBLIC) s. r. o. a Global Payments Europe

Přidáno: 01.12.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.