Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945? Šokující teorie, která rozpoutala živou diskusi po celém světě!

FragmentV Nakladatelství Fragment právě vychází novinka s názvem Adolf Hitler.  Důkazy, fakta a informace, které autoři titulu shromáždili během pětiletého výzkumu, vypovídají o útěku století. Opravdu zemřel německý vůdce Adolf Hitler v Berlíně 30. dubna 1945?

Vyřčení teorie o možném útěku jednoho z nejobávanějších diktátorů 20. století vzbudilo živou diskusi po celém světě. Autoři – vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams ‒ věnovali výzkumu a sběru informací přes pět let a nyní přinášejí pádné doklady toho, že Führer spolu s dalšími významnými nacisty unikl z Německa a pohodlně dožil až do své smrti v roce 1962 v odlehlém údolí v Argentině.

„Neměli jsme prvotně v úmyslu jen obracet dějiny, ovšem důkazy, které máme k dispozici, byly tak šokující, že je jednoduše není možné ignorovat,“ řekli autoři díla tisku i televizi. Ve své knize předkládají přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve v nedávné době odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů. Dle svých slov se dokonce setkali s lidmi, kteří přítomnost Adolfa Hitlera v argentinském údolí dosvědčili.  

Simon Dunstan a Gerrard Williams si pokládají na podporu svého tvrzení několik zásadních otázek:
Proč Josif Vissarionovič Stalin a prezident Dwight David Eisenhower i po válce věřili, že Hitler pořád žije?
Proč neexistovali žádní očití svědkové ani hmatatelné důkazy o tom, že v bunkru skutečně zahynuli Adolf Hitler a Eva Braunová?
Proč nikdo neprověřil podezření ředitele FBI J. Edgara Hoovera, že Hitler unikl?

Plány, úniková trasa, místa, konkrétní letadla, ponorky, základny a skrýše – to vše při výzkumu autoři sledovali. Odhalují také možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Dunstan a Williams společně podnikli sedmnáct výzkumných výprav do Argentiny a do řady evropských lokalit, které nějak souvisely s pátráním a skutečným osudem Adolfa Hitlera.

Konspirační teorie, která vzbudila vlnu zájmu, otázek i negativních reakcí.

Anotace:

Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945?

Omyl! Adolf Hitler unikl a zemřel v poklidu v Argentině až v roce 1962. Skutečnost, nebo fikce?
Vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams rozvíjejí strhující scénář, který až dosud nebyl nikdy podrobně prozkoumán.
Po pěti letech výzkumu překládají autoři přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve nedávno odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů.
Konkrétní osoby, místa a data, letadla, ponorky, základny a skrýše. Dunstan a Williams sledují únikovou trasu, kterou podle nich Hitler použil. Odhalují i možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Útěk století, který je v rozporu se všeobecně přijímanými dějinami, byl dokonale naplánován.

Autoři: Simon Dunstan, Gerrard Williams

152x228 mm, váz., 392 str., 399 Kč


O autorech:

Simon Dunstan
Význačný spisovatel, filmař a fotograf v oboru vojenské historie. Napsal padesát knih o řadě témat z druhé světové války a arabsko-izraelských konfliktů stejně jako o bojích ve Vietnamu. Je také autorem a režisérem mnoha dokumentů pro History Channel.

Gerrard Williams
Uznávaný televizní reportér s více než třicetiletou profesionální dráhou, který pracoval pro BBC, Sky News a Reuters a informoval o některých z nejvýznačnějších politických událostí konce dvacátého století včetně válek v Perském zálivu a Bosně nebo tsunami z roku 2004 v Indickém oceánu.

Přidáno: 18.10.2012, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si