Ohlédnutí za XI. ročníkem veletrhu GAUDEAMUS® 2004

Untitled Document

Ve dnech 19. až 22. října proběhl v areálu brněnského výstaviště, pavilonu G2 XI. ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS® 2004.

Struktura vystavovatelů

Veletrhu se zúčastnilo 99 samostatných vystavovatelů, (+22 proti roku 2003) z toho:

 • 49 univerzit, vysokých škol nebo samostatných fakult (+6 proti roku 2003)
 • 20 vyšších odborných škol (+6 proti roku 2003)
 • 30 jiné vzdělávací instituce (+10 proti roku 2003)
 • 16 zahraničních vystavovatelů (+14 proti roku 2003, Velká Británie, Holandsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Srí Lanka).

  Na veletrhu bylo zastoupeno více než1 220 fakult z České republiky a zahraničí.

  Organizace veletrhu

  Již tradičně organizaci a průběh veletrhu zajišťovala softwarová společnost MP-Soft® Brno, Vysoké učení technické v Brně a Veletrhy Brno, a.s. Záštitu nad jedenáctým ročníkem veletrhu převzalo MŠMT ČR a pan Prof. RNDr. Ing. Jan Vrbka, DrSc., rektor VUT v Brně. Odborným garantem veletrhu byl tradičně VUT v Brně, zastoupené Prof. Ing. Janem M. Honzíkem, CSc., proděkanem FIT VUT v Brně. Organizačním garantem veletrhu byl Ing. Pavel Mikula, ředitel společnosti MP-Soft®, s.r.o Brno.

  Průběh veletrhu

  První den byl veletrh pro veřejnost otevřen od 8 do 16 hodin. Veletrh byl slavnostně zahájen 19. října 2004 v 11 hodin v přednáškovém sále pavilonu G2, za účasti ředitele odboru vysokých škol MŠMT pana Ing. Josefa Beneše, CSc., rektora VUT v Brně Prof. RNDr. Ing. Jana Vrbky, DrSc, RNDr. Petra Duchoně, člena Evropského parlamentu a dalších 180 čestných hostů.

  První den veletrhu, 19. října v 10 hodin, proběhla přednáška určená výchovným poradcům a ostatním pedagogickým odborníkům, přednášku navštívilo více než 300 posluchačů.

  První den veletrhu vyvrcholil společenským večerem a diskusním setkáním představitelů vystavujících škol, které se konalo v dvoraně Centra VUT v Brně na Antonínské ulici. Společenský večer navštívil, ředitel odboru vysokých škol MŠMT pan Ing. Josef Beneš, CSc. rektor VUT v Brně Prof. RNDr. Ing. Jan Vrbka, DrSc., primátor města Brna PhDr. Richard Svoboda a rektoři dalších univerzit a vysokých škol České republiky a řada dalších čestných hostů.

  Přehled návštěvnosti XI. ročníku veletrhu

  Tabulka uvádí pouze předběžné hodnoty, které budou později upřesněny.

  Den
  Počet návštěvníků
  19. října
  7 494
  20. října
  9 384
  21. října
  8 981
  22. října
  3 302
  Celkem
  29 161

  Doprovodných přednášek vystavujících škol se zůčastnilo více než 5 500 návštěvníků, což je přibližně 19 % všech návštěvníků.

  V Brně 22. října 2004

 • Přidáno: 25.10.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

  Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

  EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

  Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

  [ x ]

  Přečtěte si

  Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
  V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.