Odměna za studium může mít i hmotnou podobu

VOŠ CR a MOS - logo

Člověk studuje a učí se proto, aby získal znalosti. Ty jsou pochopitelně největší odměnou a uspokojením za vynaložené úsilí. Pokud je ale v dosahu i jiná forma odměny, motivace ke studiu je pak ještě větší!

Přesně tohle si uvědomilo vedení Vyšší odborné školy cestovního ruchu na Ortenově náměstí a připravilo pro studenty posledního ročníku soutěž s názvem Business Goals. V rámci tohoto kontestu studenti prezentovali své závěrečné práce před komisí složenou ze čtyř posuzovatelů, kteří hodnotili originalitu projektu, jeho účelnost, využití v praxi, stupeň realizace a rozpracování řešení a v neposlední řadě také úroveň vystoupení. Soutěže se zúčastnilo celkem několik studentů, přičemž každý měl patnáct minut na představení svého podnikatelského záměru. Témata prezentací měla nejrůznější charakter, studenti se věnovali tomu, co je jim blízké, v čem se dobře orientují a čemu by se opravdu v budoucnosti chtěli věnovat. Výhercem soutěže se jednomyslným rozhodnutím poroty stal David Hajzler, s prací o Litomyšlsku nazvanou Význam agroturistiky pro region. Za svou kvalitní práci a profesionální prezentaci převzal z rukou ředitele školy Libora Bastla nový notebook. Loňská výherkyně už celý rok intenzivně pracuje na tom, aby svou teoretickou práci převedla do skutečnosti. Úspěch v soutěži jí k tomu dodal potřebnou motivaci. Více o škole se dozvíte na www.voscr.cz.

Přidáno: 31.05.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.