Od září opět bezplatné semináře pro zájemce o studium v USA

Poradenské centrum Komise J.W. Fulbrighta pro vzdělávací výměny s USA po letní přestávce opět obnovuje seriál pravidelných čtvrtečních seminářů pro zájemce o studium v USA.

Semináře se opakují během školního roku každý měsíc obvykle ve standardním pořadí - první týden v měsíci se jedná o přednášku pro středoškoláky, kteří chtějí ve Spojených státech studovat vysokou školu, v druhém týdnu v měsíci je nabízen seminář o postgraduálním studiu v USA pro současné vysokoškoláky v bakalářských a magisterských programech, třetí čtvrtek v měsíci je seminář zaměřen na informace o Fulbrightových stipendiích pro studium a výzkum v USA. Tento rozpis bývá zpravidla doplněn seminářem na nějaké speciální téma, např. průběh přijímacího řízení či psaní motivačních dopisů a přijímacích esejí.
 
Semináře trvají zhruba hodinu a půl se začátkem v 16.30, jsou zdarma a většinou není třeba se na ně předem registrovat.
 
Aktuální program najdete na www.fulbright.cz/studium-v-usa/seminare-o-studiu.shtml.

 

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta
Přidáno: 05.09.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.