Od uchazečů o práci očekávám kvalitu, ne kvantitu

Dovolím si tvrdit, že jako podnikatel a majitel stavební firmy, mám s pracovním trhem a jeho účastníky bohaté zkušenosti. Přes patnáct let lidem poskytuji pracovní příležitosti, komunikuji s agenturami práce a samozřejmě sám poptávám nové zaměstnance. Mám tudíž představu a řadu zkušeností s tím, jak proces hledání nových pracovních sil do týmu běžně probíhá.

Většina agentur a pracovních portálů funguje na stejném principu, tudíž i jejich podmínky inzerce jsou podobné. Nabídka spočívá v tom, že vám za poplatek otisknou nebo zveřejní inzerát s pracovní pozicí. Neplatí-li se jednorázově, účtují si peníze za počet dní, za přední pozice nebo za zvýraznění inzerátu. Mimo to mi tyto servery nabízí záruku určitého počtu reakcí, neboli lidí, které má nabídka práce údajně zaujme a přes formulář odpoví. Ptám se ale, k čemu je mi 30 reakcí od zájemců, z nichž většina doma maximálně vyspravovala díry ve zdi nebo někde pomáhala míchat maltu. O takové záruky a uchazeče nestojím. V danou chvíli potřebuji nejčastěji šikovného stavebního dělníka na doplnění stabilního týmu.

Zdarma zveřejňuji aktuální nabídky práce a brigád pouze na firemním webu, což samozřejmě nestačí. Podařilo se mi však najít alternativu v podobě portálu Jen Práce, který doposud splnil všechna moje očekávání – bezplatná inzerce, vysoká návštěvnost serveru s nabídkami práce a brigád, rychlé reakce a možnost získat pracovníky téměř okamžitě.

Před svojí registrací jsem si web prohlédl z opačného úhlu pohledu - z pozice uchazeče o práci. Web mi připadá jednoduchý, přehledný a uživatelsky příjemný. Schválně jsem se podíval na strukturu inzerátů a překvapilo mě, kolik bylo například nabídek v sekci práce v zahraničí. Ve srovnání s ní je však databáze nabídek práce v Praze a ostatních krajích několikanásobně obsáhlejší. Ani tak se nemusím bát toho, že by v množství nabídek moje inzeráty zapadly. Pro relevantní uchazeče se dokážu totiž zviditelnit sám.

F. Vízner
podnikatel ve stavebnictví

Přidáno: 19.05.2014, Zdroj: jenprace.cz Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si