Objevte svět plný hvězd a osobností, které tvořily nebo tvoří dějiny!

Nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin nabízí setkání s českými i světovými legendami z oblasti sportu, kultury, historie, politiky a showbyznysu. Díky originálnímu scénografickému ztvárnění se návštěvníci stávají svědky neočekávaných setkání, součástí dávné i nedávné historie a partnery hvězd filmového i hudebního průmyslu.

Dokonalá iluze

Na špičkovém provedení soch všech osobností pro Českou republiku spolupracovaly s početným uměleckým týmem odborníků Grévin Paris i známé české tváře jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Aňa Geislerová, Dagmar Havlová, Tereza Maxová, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Dominik Hašek a Petr Čech. A dokonce i ti, kdo stojí za úspěchem Krtečka a Spejbla a Hurvínka. Unikátní koncept muzea Grévin nabízí překvapující cestu napříč různými časovými epochami, která je umocněna propracovanou scénografií, dokonalými kostýmy a účesy a v neposlední řadě hudbou a světelnými efekty.

V samotném srdci Prahy se ze starého domu stalo místo, kde se můžete stát součástí jednoho velkého snu, projít historickými epochami a fotit se po boku výjimečných osobností jako Václav Havel, Rudolf II nebo Karel IV. Grévin Praha nabízí zajímavý průřez českou historií stejně jako setkání s hollywoodskými hvězdami. Vedle toho však poskytuje řadu dalších zážitků jako například možnost udělat si návrh vlastní figuríny či nahlédnout do našich dílen,“ říká Béatrice De Reyniés, CEO Grévin International.

Interaktivní zábava na ploše 3000 m2

V muzeu Grévin nejde zdaleka pouze o přehlídku soch. Celá expozice je zpracována i jako cesta napříč historií a českou kulturou, každá socha v ní má svou roli či scénu. Scénografie do detailu ilustruje dobu a dodává celému zážitku realistický nádech umocněný hudbou a světelnými efekty. Během prohlídky čeká na návštěvníky i několik interaktivních zastávek, například možnost zahrát si na konzoli Wii zápas s nejlepšími sportovci anebo si vytvořit vlastní 3D voskovou figurínu. Milovníci nejnovějších technologií ocení videomapping, který dotváří podobu svatého Václava nebo atmosféru prvorepublikové kavárny.

Pro muzeum Grévin Praha bylo nejprve vybráno 80 důležitých osobností, ke kterým každý rok přibývají další. Na každé soše pracuje okolo 15ti specialistů a samotná výroba jedné sochy trvá 3-6 měsíců. Návrh figurín každé jedné osobnosti probíhá důkladným studiem historických pramenů, v případě žijících celebrit osobními schůzkami, kde dochází k detailnímu měření postavy a barvy očí a vlasů, skenování postavy, a posléze dopracování sochy podle reálné tváře dané osobnosti.

Skupiny a studenti nepřijdou zkrátka

V duchu myšlenek zakladatelů muzea je pro školní skupiny připraven zábavně-výukový program.
Učitelé si mohou vybrat z řady tematických okruhů jako je LITERATURA, HISTORIE, OBČANSKÁ NAUKA a další.
Na webových stránkách muzea v sekci pro školy jsou také ke stažení speciálně vytvořené pracovní listy, se kterými mohou žáci pracovat během prohlídky nebo až po ní zpátky ve škole.

Za kulturou do Grévinu

Sugestivní prostředí Magického divadla je pravidelným dějištěm zajímavých akcí, křtů, autogramiád, představení, koncertů a beneficí, kde se objevuje plejáda osobností formujících současnou společnost. Představení pod názvem Café Théâtre, která naplnily sezonu 2015, přinesla kvalitní kulturní program, sladěný s působivou atmosférou muzea. V roce 2016 se diváci mohou těšit na další vystoupení, například stand-up comedy, která bude probíhat ve foyer muzea.

Delikatesy z kavárny Musée Grévin

V přízemí muzea si mohou návštěvníci po prohlídce odpočinout u dobré kávy, ke které si mohou vybrat mezi domácími koláči a čerstvými sendviči. Milovníci šampaňského jistě nepohrdnou sklenkou Deutz, a nechybí ani pestrá škála nealkoholických nápojů.

Unikátní suvenýry na konci prohlídky

Obchod se suvenýry nabízí kromě upomínkových předmětů i nejširší nabídku produktů s kresbami Josefa Lady, reprintů historických plakátů Musée Grévin, výjimečných sběratelských edicí anebo třeba limitovaných edicí voskových figurek, které jsou odlévány přímo v ateliéru muzea Grévin Praha.

Francouzská noblesa v Montrealu, Soulu i Praze

Grévin Praha navazuje na úspěch Grévin Paris - muzea, které jako první dalo obyčejným lidem možnost setkat se s celebritami z novinových stránek nebo filmových pláten. Grévin Paris poprvé otevřel své brány v roce 1882. Od té doby bylo pro muzeum vytvořeno více než 450 soch reprezentujících klíčové postavy dějin i současnosti. Grévin Paris disponuje rozsáhlým týmem odborníků přes sochařství, make-up či oděvnictví, kteří společnou prací vytvářejí „druhé já“ nejvýznamnějším osobnostem z celého světa.

Na konci 19. století přišel zakladatel úspěšného deníku Le Gaulois a novinář Arthur Meyer s nápadem představit a ukázat široké veřejnosti populární osobnosti, o kterých se psalo jen na stránkách novin. A to v reálné podobě, ve 3D. Bylo to v dobách, kdy se ještě ani v novinách běžně nepoužívala fotografie. Proto chtěl Artur Meyer realizovat svůj sen a vybudovat prostor, kde by měla široká veřejnost možnost setkat se s tvářemi osobností, které znají pouze z novin a časopisů, a to zejména z textů.

K realizaci tohoto originálního projektu si přizval Alfreda Grévina, skvělého karikaturistu, sochaře a návrháře divadelních kostýmů. Alfréd Grévin nabídku přijal a propůjčil celému projektu své jméno. Když 5. června 1882 galerie Grévin otevřela své brány veřejnosti, zaznamenala okamžitý úspěch!

V roce 1883 se do projektu připojil význačný investor Gabriel Thomas, který spolupracoval na provozu projektů Eiffelovy věže a Théâtre des Champs Elysées, a vnesl okamžitě do projektu Grévin obchodní a hospodářskou strategii, která umožnila raketovou expanzi. Obohatil Grévin o nové návrhy prostor a dekorací, které mají dodnes velkou kulturní a historickou hodnotu, například pařízské divadlo Grévin, které je uvedeno na seznamu historických památek. Taktéž jeho zrcadlový sál Palais des Mirage patřil k událostem "Expozice Universelle 1900“.

O více než sto třicet let později je Grévin stále věrný duchu svých tří otců zakladatelů a stále nabízí široké veřejnosti ohromující možnost setkat se a vidět na vlastní oči osobnosti a celebrity známé z novin, časopisů a televize. Dnes najdete muzea Grévin nejen v Paříži a Praze, ale i v Montrealu a v jihokorejském Soulu.

Navštivte Grévin

Muzeum je otevřeno každý den od 10.00 do 19.00 hodin. Cestu za legendami si užijí všechny věkové kategorie, stejně jako školy a početné skupiny, pro které je připravena řada atraktivních slev.

Více informací na:

Web: www.grevin-praha.com
FB: https://www.facebook.com/GrevinPraha
Instagram: https://www.instagram.com/grevinprague/

Zdroj obrázku: MUSÉE GRÉVIN PRAHA

Přidáno: 26.05.2016, Zdroj: MUSÉE GRÉVIN PRAHA

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.