Nový stipendijní program pro nadané gymnazisty

Praha a Bratislava (14. unora 2011). Americký fond a Center for Talented Youth (CTY), Johns Hopkins University, zahajuje Program pro mladé talenty určený studentům českých a slovenských gymnasií.

Program začína soutěží o účast v letních táborech CTY 2011 ve Spojených státech.  Studenti s výbornou znalostí angličtiny a s výbornými výsledky v matematice a přírodních vědách si budou muset podat přihlášku a napsat dvoustránkovou esej v angličtině. Asi 30 nejlepších bude pozváno na pohovory a asi 10 z nich bude v dubnu nominováno připojit se ke svým vrstevníkům z celého světa. Náklady programu hradí Americký fond. Přihláška musí být podána do 21. března 2011

Letní tábory CTY se pořádají na 25 amerických univerzitách a nabízejí náročný třítýdenní studijní program zaměřený na jedno téma. Program je určen pro mimořádně nadané studenty z celého světa, dává jim příležitost zapojit se do náročné akademické práce se svými vrstevníky a s nimi sdílet své schopnosti a touhu po poznání. Pro české a slovenské studenty by měla být účast užitečná rovněž pro zvažování možností pro universitní studium. Letni tábory CTY proběhnou v následujících termínech:

* První termín začíná 26. června a končí 15 července, 2011

* Druhý termín začíná 17. července a končí 5. srpna, 2011

Po ukončení třítýdenního programu připraví CTY pro české a slovenské studenty návštěvy dvou univerzit včetně seznámeni s přijímacím řízením a prohlídkou universitního vybavení. Před návratem do vlasti zařídí CTY také jednodenní prohlídku města, návštěvy muzeí a kulturních památek. Podrobnosti o programu jsou k dispozici na internetových stránkách Fondu (www.afcsls.org).

The American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies je nástupce the American Fund for Czechoslovak Refugees založeného v roce 1948. Fond pomohl tisícům Čechů a Slováků utéci před komunismem a usadit se ve Spojených státech. Mezi zakladateli Fondu patří Dr. Jan Papánek, první Československý velvyslanec v OSN, Andrew Valuchek, vydavatel českých a slovenských novin v New Yorku, a mnoho dalších osobností, které se odmítly smířit se s komunistickou mocí a pokračovaly ve svém boji proti komunismu ze Spojených států.

The Center for Talented Youth (CTY) se zaměřuje na identifikaci a podporu vysoce nadaných studentů od útlého dětství. CTY je nezisková organizace, která je součástí Johns Hopkins University. Od roku 1979 se CTY soustředí na vysoce nadané studenty a připravuje pro ně náročné a motivující studijní programy a služby.

Přidáno: 15.02.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si