Nový filmový a hudební festival

Movieng Music

Ve dnech 25. - 27. listopadu v Kroměříži proběhne první ročník festivalu MOVIENG MUSIC 2011, který je výhradně věnován filmové hudbě. Kompletní informace o programu i organizaci najdete na  www.moviengmusic.cz. Na webových stránkách najdete i informace o možnosti AKREDITACE, levného UBYTOVÁNÍ i systému SLEV a dalších výhod.

Nedílnou součástí většiny kinematografických děl je hudební složka. Již v němé éře filmu doprovázel prakticky každou filmovou projekci hudební doprovod (nejprve živý, později i reprodukovaný). Hudba se tak stala neodmyslitelnou a důležitou složkou filmu a to i v době hraného filmu. Velký boom v poslední době zaznamenává i živý hudební doprovod k němým filmům - stále častěji se tato atraktivní forma objevuje na všech  významných filmových festivalech. V průběhu posledních let tak vzniklo  několik hudebních souborů, které se těmto filmovým hudebním doprovodům cíleně věnují. Stále víc hudebních souborů naopak zařadilo do svého klasického hudebního repertoáru i živý doprovod k němým filmům, významní hudební skladatelé se stále častěji věnuje filmové hudbě. Enormní rozmach a popularita filmových festivalů v posledních 20 letech přirozeně vede i k určité specializaci těchto festivalů – většina z nich je sice stále zaměřena na prezentaci především nových filmů a režisérů, ale stále častěji se začínají objevovat i festivaly zaměřené tématicky, národnostně či žánrově. Své festivaly již mají dokumentaristé, animátoři, filmoví studenti i amatéři. Kromě režisérů (těm se věnuje drtivá většina festivalů) mají své festivaly i kameramani – např. polský festival CAMERAIMAGE a nebo domácí KAMERA OKO OSTRAVA. Bohužel filmové hudbě se dlouhodobě a důkladněji věnuje pouze jeden festival na světě - belgický GENT, u nás tato tradice dlouhodobě chybí. Absence platformy pro výměnu hudebních filmových vedla k přirozenému úsilí vytvořit novou tradici a založit FILMOVÝ FESTIVAL ZAMĚŘENÝ VÝHRADNĚ NA HUDEBNÍ SLOŽKU FILMU.

Současně upozorňujeme i na jedinečný a do konce roku 2011 v ČR jediný koncert skupiny smyčcových virtuózů MOZART GROUP (čtvrtek 24. listopadu v 19:00).

Děkujeme a věříme, že svoji aktivní účastí výrazně podpoříte vznik nové festivalové tradice.

Přidáno: 25.10.2011, Zdroj: Movieng Music

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.