Novinářskou cenu za online žurnalistiku získala Paměť národa

Portál Paměti národa se pyšní Cenou Googlu za inovativní občanskou online žurnalistiku udílenou v rámci soutěže Novinářská cena 2011, kterou pořádá Nadace Open Society Fund ve spolupráci s českým Googlem. Udělena byla 24. dubna 2012 v pražském Rockcafe.

Oceňujeme projekt Paměť národa za nápad, který je inspirací k využívání orální historie v Česku i za jeho hranicemi, za potenciálně velký společenský přínos a v neposlední řadě za výborné zpracování. I přes nebývalý rozsah témat a materiálu autoři dokázali udržet kvalitu obsahu a zpracování výstupů, které jsou jak unikátními primárními, tak sekundárními zdroji informací,“ odůvodnila své rozhodnutí porota ve složení Daniel Dočekal, (blogger a internetový publicista) David Šmahel, (docent vývojové psychologie, člen Katedry mediálních studií a žurnalistiky a Katedry informačních technologií MU Brno), Lukáš Gregor (pedagog Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati), Tomáš Czwitkovics, šéfredaktor medialne.sk, redaktor týdeníku Trend), Miro Šifra (blogger a specialista na komunikaci).

Vedle portálu Paměť národa obdržel nominaci v kategorii audio-vizuální žurnalistiky „nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuse“ Mikuláš Kroupa coby autor rozhlasového dokumentu o Václavu Havlovi odvysílaném na stanici Rádio Česko v rámci cyklu Příběhy 20. století. „Pořad se vymanil ze stereotypního nahlížení na osobu Václava Havla, a to i přesto, že byl vysílán v době těsně po jeho úmrtí. Kladem je i posluchačsky atraktivní zpracování. Porota oceňuje dlouhodobou práci autorů dokumentárního cyklu Příběhy 20. století,“ stálo v nominačním vyjádření porotců.
Porotci vybírali z 330 soutěžních příspěvků.

Přidáno: 26.04.2012, Zdroj: Paměť národa

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si