Nové materiály na webu Varianty

Na webovém portálu Varianty (www.varianty.cz) najdete řadu nových materiálů. Portál přináší aktuální informace, texty a metodické materiály využitelné pro výuku interkulturního (IKV) a globálního rozvojového vzdělávání (GRV).

V sekci Metodické listy naleznete několik nových aktivit, které můžete využít ve svých hodinách. Při aktivitě nazvané Bohoušovy džíny si žáci na „příběhu kalhot“ uvědomí propojenost a závislosti ve světovém obchodě. Aktivita „Na vzdělání záleží!“ pak žákům přiblíží, jak důležité je vzdělání pro rozvoj jedince a společnosti.

Na stránky můžete vkládat i vlastní materiály a přispět tak do společné databáze podkladů a námětů

V sekci Texty jsou uveřejněné odkazy na několik zajímavých článků z oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Většina nových článků se věnuje tématům světového obchodu a chudoby a můžete je využít jako podklad pro načerpání informací při zapojení těchto témat do výuky.

 

Autor: Václav Zeman - People in Need / Člověk v tísni - společnost při ČT, o.p.s.

Přidáno: 09.02.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…