Nová generace studijních programů je tady. Kam vyrazíte vy?

Ještě než si sbalíte kufr a vyberete zemi, ve které chcete strávit pár studijních měsíců, přečtěte si informace k nově zahajovanému programu pro evropské studenty. Erasmus + je úplnou novinkou, o které toho v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Nová generace evropských programů vzdělávání a odborné přípravy totiž odstartuje až v roce 2014.

Erasmus + plus co?

Nový tip Erasmu poběží v letech 2014-2020 a nahradí projekty s názvem Celoživotní vzdělávání a Mládež v akci. Původní schéma zůstane zachováno a bude obohaceno o nové prvky. Evropský program Erasmus + bude cílit na čtyři skupiny: školy, odbornou a vzdělávací přípravu, univerzity a vzdělávání dospělých. Přitom by se měl dotknout především tří oblastí zájmu, a to mobility, spolupráce a podpory politických procesů.

Studenti z Evropy, spojte se!

Erasmus + bude platný v zemích Evropské unie a dále ve Švýcarsku, Norsku, Islandu, Turecku, Makedonii a Lichtenštejnsku. Protože vzájemné tzv. interinstitucionální dohody už nemusí mít dvoustrannou podobu, mohou být smlouvy podepsány mezi skupinou institucí, tedy mezi více školami naráz. Program Erasmus + se bude vztahovat na podporu mobility při studiu v délce od tří do dvanácti měsíců, na podporu mobility při účasti na stáži v délce od dvou do dvanácti měsíců a na podporu mobility zaměstnanců od dvou dní do dvou měsíců.

Pozor na záměnu

Protože o novém Erasmu u nás ještě není moc slyšet, dejte pozor při vyhledávání informací. Erasmus + je evropský program na podporu mobility studentů a studia v zahraničí. Erasmusplus je naproti tomu lokální projekt, do kterého se mohou hlásit zájemci o výuku španělštiny ve Španělsku. Program se výrazně distancuje od příbuznosti se známějším projektem.

Zdroj úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 17.09.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.