Nezaspěte pracovní veletrhy, začínají v březnu!

Vzdělání

Chystáte-li se ještě letos vstoupit na pracovní trh, budou se vám jistě hodit čerstvé a ucelené informace o zaměstnavatelích, pracovních nabídkách a požadavcích na nové zaměstnance. Sedm pracovních veletrhů pořádají ve většině případů samy vysoké školy, které rovněž účastníkům nabízí volný vstup. Pracovní veletrhy můžete navštívit v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a ve Zlíně.

Kariéra PLUS – 10. 3. 2015

V novém roce se jako první uskuteční již 8. ročník veletrhu Kariéra PLUS, a to v úterý 10. března 2015 v aule VŠB-TUO. Tento pracovní veletrh je největším pro Moravskoslezský kraj. Organizuje ho Vysoká škola báňská - Technická univerzita v Ostravě. Běžně se jej účastní okolo 100 firem. Veletrh studentům představí nabídku pracovních míst, trainee programy, stáže, praxe, brigády nebo spolupráci na diplomové práci.

Career days – 12. a 13. 3. 2015

Veletrh kariérních příležitostí se koná v Praze na Vyšehradě v Hotelu Corinthia ve dnech 12. - 13. března 2015. Veletrh si zakládá na dostatku času a osobnímu přístupu k zájemci. Student může absolvovat až 176 setkání se zaměstnavateli, přičemž za více jak 3 setkání obdrží certifikát. Veletrh také nabízí dvanáct tréninků zaměřených na soft skills. Cena vstupenky na oba dny je 100,-.

Kontakt – 18. 3. 2015

Veletrh Kontakt zaštiťuje Univerzita Pardubice (Fakulta ekonomicko-správní a Fakulta chemicko-technologická). Veletrh se koná 18. března 2015 v aule Univerzity Pardubice. Zahájení je v 9:00 a ukončení v 15:00. Veletrhu se zúčastní přes 30 zaměstnavatelů z celé ČR za účelem nabídnout pracovní poměr, trainee programy, stáže či jiné formy spolupráce pro absolventy nebo současné studenty univerzity. Zájemci mohou osobně hovořit se zástupci jednotlivých firem, zeptat se na průběh přijímacího pohovoru konkrétní firmy nebo s personalistou zkonzultovat životopis.

Šance – 24. a 25. 3. 2015

Veletrh pracovních příležitostí Šance jste zvyklí vídat na VŠE v Praze, kde se uskuteční 24. a 25. března 2015. Veletrh nabízí stánky v atriu RB do 9:00 do 17:00, panelové diskuze, prezentace jednotlivých firem, konzultace podnikatelského záměru a osobnostní test, prezentace studentských klubů a organizací nebo konzultaci CV (v nabídce je také fotokoutek na CV). Nabízené společnosti jsou z oblastí: bankovnictví a pojišťovnictví, daní, auditu a účetnictví, IT a telekomunikace, logistiky a dopravy, obchodu a retail managementu.

Jobs Expo – 12. a 13. 3. 2015

Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo se koná již 5. ročník, a to ve dnech 12. - 13. března 2015. Kromě nabídek zaměstnavatelů společností bude na veletrhu k dispozici množství přednášek a workshopů. Zájemci si také budou moci s odborníky vyzkoušet pracovní pohovor nanečisto, správné sepsání CV a motivačního dopisu, naučí se vypočítat si čistou mzdu a další užitečné aktivity. Souběžně s Jobs Expo probíhá mezinárodní vzdělávací jazykový veletrh Lingua show. Oba veletrhy můžete navštívit zdarma v oba dny od 10:00 do 18:00.

iKariéra – 4. 3., 18. 3. a 1. 4. 2015

Veletrh iKariéra je realizován na třech místech, jimiž jsou: ČVUT v Praze ve středu 4. března 2015, ZČU v Plzni ve středu 18. března 2015 a UTB ve Zlíně 1. dubna 2015.

Pro ČVUT se jedná již o 21. ročník, koná se na fakultách informačních technologií elektrotechnické, strojní, stavební a v Národní technické knihovně. Průměrný počet návštěvníků je až 8000 studentů. Návštěvníci veletrhu vstupné neplatí.

VPP na ZČU v Plzni slaví 20. ročník, který se bude konat v prostorách kampusu Západočeské univerzity v areálu na Borech. Očekává se okolo 4000 studentů. Vstupné je zdarma.

UTB veletrh realizuje v prostorách Fakulty aplikované informatiky. Předpokládaná návštěvnost je 1000 studentů.

JobChallenge

Veletrh Jobchallenge se oproti ostatním pracovním veletrhům koná na podzim, a to 11. 11. 2015 v Richard Adam Gallery. Veletrh pořádají ve vzájemné spolupráci Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Podrobné informace k aktuálnímu ročníku budou včas doplněny.

Přidáno: 25.01.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.