Nevíte, co darovat pod stromeček? Zkuste design!

Vzdelani

A je to tady. S prosincem už je potřeba přijmout realitu blížících se Vánoc a začít vymýšlet a nakupovat dárky pro nejbližší. I když byste to nejraději nechali jako vždy na poslední chvíli, mám pro vás důvod, proč byste měli začít shánět už teď. Prosinec je totiž měsícem fashion a design marketů, na kterých seženete parádní kousky pro celou rodinu, spolužáky i kámoše.

Winter is coming

Už tento víkend se rozjede nákupní horečka v Brně na Factory Fashion Marketu, který nabídne už podvanácté obvyklou dávku módy, šperků a designu. V prostoru Sokolského stadionu, kde obvykle hraje Buranteatr, se vybraní prodejci sejdou 5. a 6. prosince od 12 do 21 h. Těšit se můžete na kabelky Mirrage, brože Qplusbodka, Vinyl Products nebo originální módu pro děti Baby Olé.

DESIGNSUPERMARKET

Když design, tak pořádný. Za tím současným českým se rozhodně vydejte v termínu 11. - 14. prosince do Prahy na největší prodejní přehlídku designSUPERMARKET. Letos na tvorbu mladých českých designérů narazíte v Domě U Minuty na Staroměstském náměstí, kde bude připravena prezentace 80 českých i zahraničních značek. Mezinárodní festival designu doplní workshopy, přednášky a výstavy.

Poznaj design po slovensky

Budete-li mít v polovině prosince cestu do Bratislavy, určitě se nezapomeňte stavit ve Staré tržnici na Náměstí SNP a v KD Dunaj. Ve dnech 13. a 14. prosince se uskuteční Winter Edition vyhlášeného Urban Marketu. Sejdou se zde slovenští i přespolní návrháři, designéři, handmade výrobci a umělci. Jako návštěvníci budete moci nejen nakupovat, ale i navštívit koncerty, dílny, výstavy a prezentace graffiti a street artu.

Dyzajn na vlastní kůži

V tomto jediném případě můžete za ručně vyráběnými oděvy, šperky, taškami, designem, hračkami a pochutinami vyrazit ven ve dnech 13. a 14. prosince. Na Piazzetě Národního divadla v Praze se pravidelně schází prodejci a zájemci o jejich tvorbu. I když budete nakupovat venku, můžete se těšit na bohatý doprovodný program v podobě módních přehlídek, divadelních představení a taneční vystoupení.

Stylové Vánoce

Sérii fashion a design marketů uzavře mezi 20. a 21. prosincem pražský Boutique market uspořádaný v hale č. 13 Holešovické tržnice. Narazíte tu na zajímavé značky skleněných šperků Gonfleé, lanové šperky Ropes!, obchod Fox in Trouble se skandinávskou módou a spoustu dobrot jako jsou sypané čaje, kvalitní káva, domácí sladkosti, polévky nebo na ručně vyráběnou kosmetiku a mýdla.

Zdroj fotografií: www.istockphoto.com

Přidáno: 05.12.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.