Netradiční výlet do Bavorska ukázal dětem krásu jazyka i přírody

Fit ve Fichtelgebirge (Smrčiny) je projekt skupiny rodičů žáků z dvojjazyčné česko-německé třídy při ZŠ K Milíčovu z Prahy 11 připravený ve spolupráci s největším bavorským vlastivědně-turistickým spolkem Fichtelgebirgsverein. 21 dětí strávilo v bavorském regionu Horních Frank první červnový týden, který byl tematicky zaměřen na aktivity podporující zdravý životní styl dětí a zároveň na zlepšení jazykových dovedností v němčině.

Žáci v rámci bohatého programu shlédli muzikál Malý viking v místním lesním amfiteátru a navštívili evropské muzeum porcelánu v Selbu, které nabízí  výtvarný program pro děti. Prohlídka muzea byla vedena v němčině a její součástí bylo vyplňování úkolů v pracovních listech. Během naučných výletů děti poznávaly zvířata a rostliny v okolí Weissenstadtského jezera a absolvovaly naučné pásmo o zdravém životním stylu, zdravé stravě, významu sportu a všem co s tím souvisí.

„Nestačí se učit slovíčka a gramatiku, ale je potřeba zažít němčinu takovou, jakou používají rodilí Němci, poznat jejich život a naučit se konverzačně reagovat v běžných životních situacích. Zároveň děti poznaly krásný kout Horních Frank, který ještě Češi nestačili objevit, přestože je jen pár kilometrů na západ od Chebu. To všechno se nám podařilo propojit a zažít s dětmi báječný týden,“ uvedla paní učitelka Erika Nehonská.

Pro děti bylo velkým zážitkem, když je Michael Lerchenberg, známý německý herec a ředitel divadla na Luisenburgu, přivítal před celým dvoutisícovým auditoriem amfiteátru česky i německy.  Den na to se přišel s dětmi pozdravit starosta Weissenstadtu pan Frank Dreyer. 

„Velká většina žáků česko-německé bilingvní třídy nemá možnost používat němčinu v jejím přirozeném prostředí, a proto jsme se rozhodli, že s tím musíme něco udělat. Velmi nás potěšilo, že projekt získal podporu česko-německého koordinačního centra Tandem a také nám na dopravu přispěla naše škola ZŠ K Milíčovu z jazykové ceny LABEL,“ doplnila hlavní organizátorka projektu Veronika Nürnbergerová.

Popisky k fotografiím (zdroj – soukromý archiv):

Foto č. 1: Prohlídka vikingské lodi po představení v lesním amfiteátru na Luisenburgu.

Foto č. 2: Na naučné stezce podél Ohře.

Přidáno: 16.06.2015, Zdroj: ZŠ Milíčov

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.