Nestihli jste se přihlásit na vysokou školu?

Nestihli jste se přihlásit na vysokou školu? Nedostali jste se na vysněný obor a nevíte, co a jak dál? Přemýšlíte o svém budoucím povolání a bojíte se, že i po úspěšném ukončení studia na VOŠ nebo VŠ nenajdete práci?

O výhodách vyšších odborných škol už jsme několikrát psali. Lákají vás aktuální obory jako cestovní ruch nebo mezinárodní obchodní styk? Výborně! Až do konce září si totiž můžete podat přihlášku na Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku.

Znalost jazyků je, zvláště v dnešní době a v již zmiňovaných oborech, nedocenitelná. Proto na VOŠ CR a MOS kladou na jazyky velký důraz. Již od prvního ročníku mají studenti povinně dva jazyky, mohou si zvolit i třetí, nepovinný. Na výběr nejsou jen obvyklá angličtina, němčina, španělština, ale i asijské jazyky (indonéština, japonština, korejština, thajština, vietnamština), severské jazyky (dánština, finština, norština, švédština), arabština, perština, hebrejština, a některé zcela exotické, jako například hindština, makedonština a mongolština. Jazyky vyučují učitelé z Filozofické fakulty a rodilí mluvčí, kvalita výuky je tedy zaručena.

Studium na VOŠ CR a MOS je proto ideální i pro studenty, kteří by rádi intenzivně studovali jazyky, ale mají (bohužel oprávněně) pocit, že „jen“ jazyky se neuživí (a nechtějí třeba učit).

Díky skladbě předmětů, například zařazení předmětu Ekoagroturistika, který se běžně v ČR nevyučuje, i přesto, že je ve světě žádán, a znalostem tří jazyků nachází mnoho studentů práci již při studiu nebo okamžitě po ukončení studia, většinou u mezinárodních a dobře známých společností, nebo třeba i na ambasádách. Až 20% absolventů odchází za prací do zahraničí. Nemusíte se tedy děsit, že na trhu práce nenajdete uplatnění.

V případě, že se po absolutoriu rozhodnete pokračovat ve studiu podobného oboru na vysoké škole, můžete si požádat o uznání zkoušek a zkrátit si tak dobu studia. I organizace studia na VOŠ CR a MOS je upravena tak, aby přechod ze střední školy na vysokou tolik nebolel. Důraz je přitom kladen na samostatnou práci studentů a praktických znalostech.

Pro více informací o studiu, jednotlivých oborech a praktických záležitostech, jako možnosti ubytování a stravování, navštivte stránky školy: http://www.voscr.cz. A nezapomeňte, přihlášky do druhého kola můžete podávat až do konce září!

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.