Několik dobrých důvodů proč studovat na FEI VŠB – TUO

FEI VŠB-TU OstravaFakulta elektrotechniky a informatiky je počtem studentů přesahujícím 3000 jednou z největších fakult v rámci VŠB-Technické univerzity Ostrava. Od svého vzniku v roce 1991 navazuje fakulta na tradici výuky elektrotechniky a informatiky sahající až do roku 1970, kdy na univerzitě vznikl první samostatný studijní obor zaměřený na tyto rychle se rozvíjející směry. Kompletní přehled studijních oborů si můžete prostudovat zde.

Dnes je pro fakultu elektrotechniky a informatiky charakteristický velký zájem studentů středních škol o studium, orientace na nejmodernější technologie z oblasti informatiky, sdělovací techniky, elektroniky a elektrotechniky. Fakulta se stala významným faktorem v restrukturalizaci ostravského regionu, který je dnes výrazně orientován na automobilový průmysl, elektrotechniku a informační technologie. V bezprostřední blízkosti objektů fakulty se nachází Vědeckotechnologický park, kde našlo uplatnění několik set našich absolventů u zajímavých domácích i zahraničních firem. Úspěšnost absolventů FEI VŠB-TU na trhu práce je jedna nejvyšších v rámci ČR.

Fakulta poskytuje kvalitní vzdělání odpovídající evropským standardům. Akceptuje strukturovaný model studia rozdělený na stupeň bakalářský, magisterský a doktorský ve formě prezenčního i kombinovaného studia. Všechny studijní obory jsou akreditovány i v angličtině. Zavádíme moderní FEI VŠB-TU Ostrava - nová aulatechnologie a postupy do výuky – bezdrátová konektivita do Internetu a elektronické podklady pro výuku jsou naším standardem. V celém univerzitním areálu lze využívat bezdrátové připojení na internet, informační kiosky pro elektronický styk a moderně vybavené počítačové učebny. Čipová karta umožňuje našim studentům jednoduše využívat mnoha služeb (stravování, výpůjčky knih apod.). Fakultní informační systém zajišťuje bezindexové studium ( zápis na předměty i zkoušky, sledování stavu získávání kreditů přes informační systém, možnost zpětné vazby na mobilní telefon, anonymní hodnocení výuky, volba konkrétního cvičení v rozvrhu apod.). Používá se e-learning (výuka formou systému Moodle nebo Barborka přes internet). Studenti FEI si mohou vybírat studijní pobyty v zahraničí s finanční podporou v rámci programu Erasmus a dalších programů EU, meziuniverzitních a mezifakultních dohod a řady dalších nabídek.

Fakulta elektrotechniky a informatiky vytváří systematicky podmínky pro integraci zdravotně handicapovaných studentů do studia. Nabízíme pro tyto studenty všechny studijní obory s možnostmi pomoci, jako je asistenční služba pro přednášky, cvičení a pohyb po areálu, zázemí a individuální přístup. Fakulta má bezbariérové úpravy prostor. Máme i první úspěšné absolventy studia mezi těmito studenty.

Fakulta je úspěšná v získávání financování pro velké a zajímavé projekty vědy a výzkumu. Výrazně se orientuje na spolupráci s praxí a aktivně vyhledává kontakty s firmami, které nabízejí uplatnění jejím absolventům, a to jak v rámci České republiky, tak i v zahraničí.

Více na www.fei.vsb.cz.

Přidáno: 12.03.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.