Nejznámější filmová místa - křížem krážem po Česku

Pokud rádi cestujete a chtěli byste vidět známá filmová místa na vlastní oči, je tato kniha určena právě Vám. Sáhnout po ní samozřejmě mohou i ostatní čtenáři.

Každá kapitola se věnuje vybranému filmu, seriálu či pohádce velmi podrobně včetně fotografií z filmu i reálných obrázků ze současnosti. Autor popisuje s přesností téměř na metry, jak se nejlépe dostat k odbočce "u hospody doprava a rovnou mezi ploty" z Jak dostat tatínka do polepšovny nebo k "apaluše" rodiny Horákových z komedie S tebou mě baví svět. Mapka s "klapkou" na konci textu nastiňuje, ve které části naší vlasti hledat záběry filmařů.

Dozvíte se zajímavosti z natáčení, text prolínají i osobní zkušenosti pamětníků, kteří si natáčení vybavují coby pozorovatelé, vzpomínky "herců", kteří dostali roli jako malé děti nebo majitelů domů, kteří poskytli štábu zázemí nebo prostory svých domů a chalup.
Kniha obsahuje i rok výroby filmu či pohádky, kdo byl režisérem a jména hlavních představitelů.
Tipy nejsou nijak systematicky řazeny, dle libosti čtenáře lze vybrat z obsahu oblíbené dílo a nalistovat.

Krčkovice Vesec


Vypíchnout jednotlivé snímky snad ani nelze, neboť co vybraný díl, to perla české kinematografie. Mezi mé nejdříve přečtené pasáže patřily komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku/Jak dostat tatínka do polepšovny a S tebou mě baví svět, pohádky Pyšná princezna a Tři oříšky pro Popelku, díla režiséra Jiřího Menzela Rozmarné léto a Slavnosti sněženek a téměř hororový díl Studna ze seriálu 30 případů majora Zemana. Věžický rybník

Některá místa jsem osobně navštívila a knížka mi byla dobrým pomocníkem. Je také naučného charakteru, jelikož její tvůrce doplnil historické informace včetně letopočtů společně s dalšími zajímavostmi z okolí.

Po jejím přečtení Vás ihned přepadne touha vypravit se do míst, kde vznikl Váš oblíbený záběr.

TelčAnotace:

Autor: Radek Laudin (Narodil se v roce 1969. Od roku 2001 pracuje jako redaktor v MF DNES. Působí v jihlavské redakci a přispívá především do regionální přílohy MF DNES Vysočina.)
Fotograf: Jaromír Komárek, Miroslav Mirvald, Jaroslav Trousil
Edice: Tipy na výlet
Rok vydání: 2008/2011

Knihu lze objednat na www.fragment.cz.

Zdroj fotografií: Zuzana Pokorná

Přidáno: 23.01.2014, Zdroj: Fragment Autor: Zuzana Pokorná

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.