Největší rodinný festival v České republice Kašpárkohraní letos roztančí Kašpárek v rohlíku, Jaroslav Uhlíř či Ivan Mládek

Osmý ročník největšího rodinného festivalu v ČR Kašpárkohraní rozezní pražské Letenské sady v neděli 12. června od 12 do 19 hodin. Letošní Kašpárkohraní roztančí bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku, své největší hity jako Když se zamiluje kůň nebo Vadí, nevadí zahraje Jaroslav Uhlíř a těšit se můžete na Jožina z bažin v podání Ivana Mládka a Banjo Bandu.

Vstup ZDARMA - 12. června v pražských Letenských sadech

Organizátoři Kašpárkohraní odstartovali trend v pořádání dětských akcí po celé ČR již v roce 2009 a stali se tak inspirací a vzorem obdobným aktivitám po celé České republice. Každý rok Kašpárkohraní pro své velké i malé návštěvníky chystá přehlídku profesionálních divadelních souborů. Na osmém ročníku se můžete těšit na interaktivní a jedinečný pouliční průvod Long Vehicle Circus, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství, dále uvidíte klauniády pod taktovkou Circus Sacra, těšit se můžete na představení Divadla Mimos a Divadla Tondy Novotného. Ani letos nebudete ochuzeni o bublinovou show Václava Strassera, který si pro letošek připravil i bublinový workshop, do kterého se mohou zapojit všichni milovníci velkých duhových bublin.

Kašpárek v rohlíku

Na základě pozitivních zkušeností z předchozích ročníků věnují organizátoři Kašpárkohraní i nadále zvýšenou pozornost zpřístupnění uměleckých aktivit dětem. Malí návštěvníci se tak budou například moci zapojit do dílny s názvem Není město jako město, kterou pořádá Nadace proměny nebo se vyřádit na sportovních aktivitách jako skateboarding s mistryní ČR Klárou Kašparovou. Dále se návštěvníci mohou těšit na rugby, golf, florbal, baseball, softball, lakros, slackline, bojová umění, jízdu na koni nebo také fotbal v režii AC Sparta Praha a dalších klubů.

Organizátoři se také v programu festivalu snaží o integraci dětí se zdravotním znevýhodněním do aktivního života. Sdružení handicapovaných sportovců Sportability, si tak pro tento ročník festivalu připravilo výstavu fotografií ze života aktivních handicapovaných sportovců, díky které se návštěvníci dozvědí, jak se dá i s handicapem postavit na lyžařský svah nebo šlápnout do pedálů. Edukativní přesah Kašpárkohraní zastoupí sbory dobrovolných hasičů a Český červený kříž.

Největší rodinný festival v ČR Kašpárkohraní již třetím rokem vzdává podporu spolku předčasně narozených dětí Nedoklubko, který sdružuje a pomáhá rodičům nedonošených dětí. V rámci festivalu se uskuteční sbírka dětského oblečení velikosti 32 až 56.

Festival se bude konat za každého počasí. Kašpárkohraní pořádá agentura Riff Raff za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy a MČ Prahy 7. Záštitu nad festivalem převzali starosta MČ Praha 7 Mgr. Jan Čižinský a radní hlavního města Prahy Jan Wolf. Veškeré informace o festivalu najdete na stránkách www.kasparkohrani.cz a https://www.facebook.com/kasparkohrani

Zdroj fotografie: kasparkohrani.cz

Přidáno: 18.05.2016, Zdroj: Kašpárkohraní.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.