Nejoblíbenější rodilou mluvčí pro rok 2012 je Jessica Gibbs

logo

Nejoblíbenější rodilou mluvčí v ČR se již druhým rokem stala Američanka Jessica Gibbs, která učí angličtinu v mateřských a základních školách v Karlovarském kraji. Rozhodla o tom celostátní anketa pořádaná Nadačním fondem Prague Post a společností Wattsenglish. Rodiče, děti i učitelé vybírali z více než čtyř desítek lektorů Wattsenglish působících po celé republice.

Spolupráci s Jessikou si učitelky z Karlovarska pochvalují. „Lekce s ní jsou rozmanité. Když ji děti vidí, přepínají automaticky do angličtiny, nestydí se, nebojí se použít anglický jazyk, i mimo výuku,“ říká Ludmila Veselá ze ZŠ Nová Role. „Jessica je zároveň otevřená novým metodám a učebním pomůckám, využívá hodně pantomimu a mimiku.“ Oblibu Jessiky potvrzuje i Romana Kleinmannová, vedoucí MŠ Mozartova v Karlových Varech: „Jessica patří mezi nejoblíbenější rodilé mluvčí. Pro děti není učitelka, ale kamarádka. Hraje s nimi hry, tancuje, využívá skvělé pomůcky a děti s ní mluví anglicky naprosto přirozeně.“

Jessica obhájila své vítězství v anketě o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího z loňského roku a stala se tak nejúspěšnější lektorkou Wattsenglish. Tato mladá Američanka má s výukou a vzděláváním dětí bohaté zkušenosti, v Praze si je navíc rozšířila o certifikát pro výuku anglického jazyka. „Ocenění si moc vážím, konkurence mezi lektory Wattsenglish je totiž velká, vybírají se skutečně jen ti nejlepší,“ usmívá se sympatická Američanka. „Práce s dětmi mě moc baví. Jejich nadšení, energie a pokroky v angličtině jsou úžasné. Díky metodám Wattsenglish si děti hrají a baví se, a tím se učí angličtinu daleko rychleji.“

Kvalifikace na prvním místě

Rodilí mluvčí Wattsenglish působí již ve více než 300 mateřských a základních školách po celé republice, od září 2011 i na Slovensku. Všichni procházejí přísným profesním výběrem. Každoročně je z 3 000 uchazečů vybráno pouhých 50. Následně absolvují odborná školení a vzdělávací programy, během nichž se seznamují s českým vzdělávacím systémem a metodikou Wattsenglish. „Lektory čekají v průběhu roku minimálně čtyři školení, kde trénují nové výukové aktivity, hry a dostává se jim také zpětné vazby,“ potvrzuje Marek Kadlec, ředitel společnosti Wattsenglish. „Celoročně jsou navíc pod odborným dohledem Steva Wattse, zakladatele a mentora výukového programu Wattsenglish.“ Po absolvování všech kurzů a školení získávají lektoři certifikát WITC – Wattsenglish International TEFL Certificate.

Při výuce lektoři pracují s nejlepšími učebnicemi, jako jsou Oxford University Press, Cambridge nebo Macmillan. Vždy se snaží vyjít vstříc příslušné škole a využívat materiály, na které jsou děti zvyklé. Kromě toho vydává Wattsenglish i vlastní výukové materiály: interaktivní videa a hry, metodická skripta, obrázkové karty, písničky a další.

Soutěž o nejlepšího českého učitele angličtiny vyvrcholí v březnu

Soutěž o nejoblíbenějšího rodilého mluvčího byla uspořádána v rámci celostátní ankety o nejlepšího českého učitele, kterou každoročně vyhlašuje Nadační fond Prague Post ve spolupráci s jazykovou školou Wattsenglish. Zatímco nejoblíbenějšího rodilého mluvčího již známe, na jméno nejlepšího českého učitele angličtiny si budeme muset počkat až do března. Slavnostní vyhlášení proběhne v Americkém centru v Praze.

Přidáno: 10.01.2012, Zdroj: Wattsenglish Ltd.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.