Nejlepší zkušenost ze školy? Zahraniční stáž

VOŠ ČR a MOS - logo

V dnešní době je už naprosto běžné, že vysoké I vyšší odborné školy nabízejí svým studentům možnost vyrazit do světa a nabrat zkušenosti v oboru. Existuje mnoho nejen evropských programů, které tyto příležitosti nabízejí, a většinou také plně hradí. Studenti nejrůznějších ročníků tak vyjíždějí na studijní, ale i pracovní stáže, které znamenají jedinečný zdroj informací a zkušeností. Ty lze v budoucnosti efektivně zúročit nejen ve škole, ale I v následném pracovním životě. Dvaadvacetiletá studentka VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodníhu styku na Ortenově náměstí Jana Roubalová popisuje svoje zážitky z jednoho takovéhoto pobytu: “Byla jsem na dva týdny v Bavorsku nedaleko hranic s Rakouskem na rodinné farmě. Byla to menší moderní usedlost uprostřed krásné přírody, kterou už po několik generací vlastní jedna rodina. Mají tady několik koní, koz, slepic a dalších zvířat. Je to takový minipenzion, pronajímají vlastně dva rekreační byty a provozují agroturistiku. Mým úkolem bylo starat se o zvířata a věnovat se ubytovaným. Jezdili jsme na vyjížďky, chodili na výlety, jezdili na kolech. Na jednu stranu to byl svým způsobem relax, ale zároveň jsem měla možnost sledovat, jak takovýto model hospodaření funguje, jaké jsou požadavky, aby byl úspěšný a co je třeba vše udělat a pohlídat, aby byl ekonomicky výnosný.” Z této stáže si Jana přivezla nejen praktické zkušenosti, ale i teoretické znalosti o tom, jak se takovýto podnik vede. Podobných stáží nabízí každá škola několik a každý student, který někam vyjel, tohoto rozhodnutí nikdy nelitoval.

 

Přidáno: 01.08.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si