Nejlepší středoškolští prezentéři přednesou své názory na české školství

Praha, 4. května 2010 - Jsou mladí. Umí dobře vystupovat a nebojí se říct svůj názor na dnešní školství. Nejlepší středoškolští prezentéři se sjedou do Prahy, aby přednesli svá vystoupení na téma "Hra školou. Škola hrou." ve finále celorepublikové soutěže v prezentování s názvem Prezentiáda. Souboj jazyků, názorů a graficky vyladěných prezentací se odehraje v pátek 7. května v sídle společnosti Microsoft.

"Pojali jsme to trošku netradiční formou. Snažíme se, aby prezentace nebyla tak formální. Pokusíme se o uvolněnější atmosféru. Snad bude zajímavá," prozradil kapitán jednoho z finálových týmů Stanislav Šír. Stanislav se svým týmem stejně jako třináct dalších trojic po celé republice tento týden horečnatě pracuje na přípravě finálové prezentace. "Připravujeme se od doby, co známe téma. Ve škole nám dokonce umožňují na tom pracovat," doplnil Stanislav.

Organizátoři soutěže chtějí od elitních českých středoškoláků slyšet, jaký mají oni sami názor na výuku, a předpokládají, že zazní mnoho návrhů na její inovaci. "Téma 'Hra školou. Škola hrou.' jsme pro finále vybrali proto, že vystihuje současné trendy moderního stylu učení," zdůvodnil vedoucí soutěže Marek Palička.

Očekávají se prezentace opravdu na úrovni. Všichni účastníci jsou totiž vítězi krajských kol. "Páteční finále Prezentiády bude pravým vyvrcholením celé soutěže. Utká se v něm čtrnáct nejlepších týmů prezentiádníků a soudě dle výsledků krajských kol se dají čekat mimořádné prezentace i ústní výkony," předvídá Palička. Již na krajských kolech byly k vidění originální, kreativní a profesionálně podané prezentace. Čtrnáct finálových týmů představuje to nejlepší z celkem 110 přihlášených trojic.

Tříčlenné soutěžní týmy budou hodnoceny odbornou porotou, která jim neodpustí sebemenší zaváhání. Hodnotí se vizuální pracování prezentace, slovní přednes, zpracování tématu a týmová spolupráce.

V soutěži se hraje o ceny za sto tisíc korun. Nejlepší tým získá kromě tří Xboxů 360 také projektor BenQ pro svou školu. Zkrátka však nepřijdou ani týmy na dalších medailových postech - na ty čekají stereo soupravy od Logitechu a LED monitory od BenQ.

O projektu Prezentiáda:

Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro studenty středních škol. Podporuje vlastní iniciativu studentů, kteří si prostřednictvím soutěže osvojují rétorické schopnosti, sebevědomé vystupování a práci s moderními komunikačními prostředky. Soutěž zároveň slouží středním školám ke zviditelnění a propagaci.

O Organizaci Student Cyber Games

Mottem občanského sdružení Student Cyber Games je „hra školou“. Organizujeme netradiční soutěže  pro středoškoláky, které je zábavnou formou učí novým dovednostem a pomáhají rozvíjet jejich osobnost. Naším největším počinem je republikové mistrovství v piškvorkách – pIšQworky, jehož se loni na podzim zúčastnilo sedmnáct tisíc studentů.

Více informací o soutěži na www.prezentiada.cz

Partnery soutěže jsou BenQ, Microsoft, Boxed a Logitech.

Další informace:

Pavel Šíma
Mediální centrum SCG
Tel.: 721 881 783
e-mail: sima@scg.cz
www.prezentiada.cz

Přidáno: 04.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si