Nejlepší snowboardista světa a jeho film navštíví Českou republiku

Travis Rice

První High Definition snowboardové video natočené na 35mm a Super 16 footage. V jeho názvu stojí: nic víc, nic míň. „That’s It, That’s All.“ posouvá laťku jak ve filmovém průmyslu, tak ve snowboardingu. Dva roky cestoval jeden z nejrespektovanějších snowboardistů Travis Rice a producent Curt Morgan po celém světě, aby našli podmínky, které by dokázaly vyjádřit podstatu snowboardingu tak, jak ji cítí. Na této misi posunul Travis RiceTravis hranice svého sportu a vymyslel několik zcela nových triků jako Double backside rodeo 1080 (třikrát se otočí kolem své osy a k tomu přidá dvakrát salto vzad) nebo Tripple backflip (trojité salto vzad). “Filmu jsme dali vše, co bylo v našich lidských silách,“ řekl Travis. “Quiksilver a Red Bull vystupňovaly naši snahu spojit nejlepší sportovní výkony s nejlepší možnou filmovou technikou. Díky nim můžeme ukázat snowboarding v jiném světle.”

Film byl představen v září veřejnosti v San Diegu a nyní bude mít čtrnáct zastávek také v městech České republiky a na Slovensku. První se koná 10. listopadu 2008 v pražském klubu Retro. Vstup na premiéry je zdarma, kapacita je však omezená a lístky proto k vyzvednutí ve vybraných obchodech.

Travis Rice

Přesné informace naleznete na www.thatsit-thatsall.cz.

“Film je vizuálně úchvatným kouskem, který se přibližuje k širokému publiku kombinací toho nejprogresivnějšího

snowboardingu a neuvěřitelné přírodní krásy,“ vysvětluje producent Curt.

Uvážíme-li skalnaté a strmé svahy střediska Jackson Hole, kde milovník sushi a zmrzliny Travis vyrůstal a jeho otec byl zaměstnán jako ski patrol, není se čemu divit.

Už od dětství snowboardoval v tom nejlepším prašanu a pohyboval se v extrémních a nebezpečných přírodních podmínkách. Můžeme se také domnívat, že to vše mu bylo předurčeno. Předem daná cesta osudu, místa kde vyrůstal pouze jako pasažér své jízdy. Travis je pověstný také svojí snowboardovou všestranností. Je vskutku obdivuhodné, jak člověk, který celé dětství jezdil v prašanu, může podat tak impozantní výkon a ovládnout i zmrzlou rampu a snowpark. V roce 2000 přišel Travis jako úplný nováček na akci pořádanou Snowboarder Magazine a odešel s titulem MVP (nejvšestrannější jezdec) a jako nová hvězda Absinte Film. V následujících letech postupně sbíral tituly ze všech největších snowboardových soutěží. Vyhrál X-Games, US Open, Nokia Air and Style, The Artic Challenge, Nissan X-Trail, Sessions at Vail. Byl vyhlášen snowboarderem roku 2005 a skokanem roku 2008.

Travis Rice

Travis Rice

Travis Rice

Přidáno: 07.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.