Nechte se ošetřit od jazykové intenzivní péče

JipkaKolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“, říká populární přísloví. Studium jazyků se již dlouhou dobu drží na předních příčkách poptávky po vzdělávání. Zatímco dříve se lidé jazyky učili spíše kvůli cestování nebo ze zájmu, v současnosti k tomu často mají profesní důvody. Mě jako studentku prozatím motivovalo porozumění jednomu z nejrozšířenějších jazyků na světě.

Jděte do toho, jako já

Pro svoje vlastní vzdělávání jsem si vybrala jazykovou školu Jipka, do které to v Praze nemám daleko. Přestože škola nabízí výuku 53 světových jazyků, vybrala jsem si univerzální angličtinu, ve které jsem se chtěla zase o něco zdokonalit. Do jazykovky jsem nastoupila hned v září, protože tou dobou začíná v Jipce semestr. Je to trochu změna oproti běžnému semestru vysokoškolského studia začínajícího na přelomu září a října. Před výběrem kurzu jsem si poctivě udělala online jazykový test, který mi pomohl k lepšímu a přesnějšímu zařazení do kurzu. Na webu jazykové školy jsem si prošla ještě prošla metodický plán výuky, tedy podrobný obsah toho, co se bude v kurzu vyučovat. Výběr konkrétního kurzu tak pro mě byl jednodušší, rychlejší a jistější.

Do you speak english?

Navštěvovala jsem kurz se zaměřením na konverzaci, a to v úrovni B2 - tedy středně pokročilá angličtina. Výukou nás mimo jiné provázela učebnice New Total English Upper-Intermediate. Kurz byl rozčleněn do deseti lekcí po hodině a půl, v nichž jsme probrali velké množství témat. Kromě konverzace jsme se stihli věnovat i gramatice či rozvoji slovní zásoby. Zaujalo mě, že mimo běžných konverzačních hodin škola nabízí tzv. kavárenskou konverzaci, čili neformálně pojatou hodinu konverzace, kterou strávíte nad kávou.

Angličtinou to nekončí

Angličtina je sice velice univerzální a dorozumíte se s ní téměř kdekoli, když budete chtít, pro další rozvoj se ale hodí umět ještě něco dalšího, nemyslíte? V Jipce se dá u skupinové výuky dále vybírat ze základní škály jazyků jako je němčina, španělština, francouzština, ruština a italština. Mezi další nabízené jazyky patří například exotická čínština, hebrejština nebo turečtina. Jipka nabízí také kurz češtiny pro cizince - Czech for foreigners.

Dobrá volba hned od začátku

O tom, že jsem si vybrala skutečné profíky, mě utvrzuje i šíře aktivit mojí jazykovky. Společnost se mimo výuky jazyků zabývá také profesionálními překlady a korekturami, tlumočením, průvodcovskými službami, zprostředkováním studia v zahraničí, přípravou k maturitě, na vysokou školu a pomaturitním studiem. Vše se točí kolem jazyků a to už od roku 1998.

Přidáno: 10.12.2014, Zdroj: Jipka Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.