Nechoďte na pohovor v saku, běžte na online interview!

Na dvacet tisíc studentů každoročně přiláká jarní projekt Absolvent on-line na stránkách jobs.cz. V maratónu internetových diskuzí, které letos v březnu proběhnou už počtvrté, se firmy představují studentům nebo čerstvým absolventům vysokých škol jako atraktivní zaměstnavatelé.

 

Studenti zase mají jedinečnou možnost ptát se na vše, co je v souvislosti s budoucí profesní kariérou a pracovními podmínkami zajímá. Mohou oslovit ty firmy, v nichž by rádi pracovali, porovnat si informace od různých zaměstnavatelů, a tak velice rychle získat konkrétní představy o profesní perspektivě a budoucí kariéře v určitých oborech. V on-line diskusích obvykle padají rozpaky a mizí ostych ptát se na věci, které se možná některý vysokoškolák tváří v tvář personalistovi obává položit. Navíc tento projekt dává rovné šance všem, kteří se do diskusí chtějí zapojit, nezávisle na místě jejich bydliště. Ostatně výhodu on-line diskusí vysokoškoláků s budoucími zaměstnavateli dokazuje i každoročně vysoká návštěvnost tohoto projektu. Rovněž zaměstnavatelé hodnotí Absolventa on-line jako zajímavý nástroj personálního marketingu a náboru. Letošní ročník Absolventa on-line zahájí jobs.cz 1. března a potrvá po celý měsíc. Každý všední den odpoledne se budou prezentovat dvě různé firmy. Studenti mohou personalistům klást otázky i předem a číst záznamy z jednotlivých diskusí i po jejich skončení.

Kariéra čeká na Absolventy ZDE.

Autorka: Dagmar Myšková - jobs.cz

Přidáno: 28.01.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.