Nebojte se designu, Prague College se nebojí vás!

PRAHA – Oba chtěli studovat grafický design. Oba ho dnes studují. Ale jak už to tak bývá, žádný začátek nebývá lehký, a platilo to v plné míře i o nich. Češka Veronika Hejzlarová, ani Mexičan Jonathan Flores nebyli na začátku připraveni na všechny nároky, které studium designu na Prague College skýtá. Jonathan nečekal, že by už měli mít své vlastní portfolio, Veroničina angličtina nebyla na dostatečné úrovni.

Problémy jsou ale od toho, aby se překonávaly. Jejich první zklamání vystřídala představa, že všechno se dá dohnat – a překonat. „Rozhodla jsem se, že pro mne bude lepší se tři měsíce zdokonalovat v angličtině než psát testy, v kterých bych nebyla dobrá,“ říká Veronika. „Grafický design mne zajímal, ale říkal jsem si, že studium mne s oborem vlastně seznámí lépe, než kdybych se v tom sám topil,“ vzpomíná Jonathan. Prague College - studentiOba proto nastoupili do tříměsíčního přípravného programu Access Semester to Design. „Studium je zaměřeno na rozvoj technických i praktických schopností, na potřebnou angličtinu v těchto oborech a především na tvorbu vlastního portfolia,“ poznamenává Martina Kolářová z oddělení Recruitment, na kterou se studenti obracejí s pomocí při přijímacím procesu.

V zásadě jde o to, aby si studenti zlepšili své vlastní schopnosti a tak trochu se zároveň rozkoukali v uvedeném oboru. „Kompletní program je vyučován v angličtině: výuka také zahrnuje vzdělání v oblasti businessu včetně psaní, prezentací a práce s potřebnými počítačovými aplikacemi v oblasti designu, kreslení. Student zde rozvíjí nezbytné dovednosti k vytvoření dobrého portfolia a zároveň zlepšuje svoji angličtinu,“ vysvětluje slečna Kolářová.

Jonathan si našel rychle ke studiu aktivní vztah. Veronika tím vším prošla rovněž bez velkých problémů. Grafický design, který kombinuje s novými médii, ji doslova pohltil. Jonathanovi jenom občas vadí, že tu nesvítí tolik slunce jako v rodném Mexiku. Veronice se zdály předměty blízké ze střední školy, jen si je musela „převádět do angličtiny“.

Oborové zacílení je tu vyplněno kurzem dějin designu, kreslení a výukou designových aplikací. Oba si chválí přístup lektorů. „Dávali nám vysokou míru svobody k vyjádření, ale zároveň jsme museli být neustále v střehu,“ říká Jonathan. Prague College - studenti 2„Skutečně je musím chválit. Byli vážně dobří,“ říká Veronika. Individuální přístup je součástí studia na Prague College. Tím, že jsou studenti v menších skupinách, dostává se jim skutečně velké péče, čehož si většina váží i při pozdějším studiu: je to zkrátka standard Prague College.

Oba si nyní užívají toho, že pokračují dál: škola jim poskytuje nejlepší technické zázemí, dále se nachází v prestižní čtvrti Vinohrad u Riegrových sadů. Je tu klid a příjemná přátelská nálada. „Své portfolio už mám,“ směje se Jonathan a nyní má otevřenou cestu až k bakalářskému titulu v tomto oboru. Ačkoliv zatím sama nemá přesnou představu, co s tím bude dělat dál, je Veronika nadšená z toho, že může dál rozvíjet svůj talent. „Čím víc toho budu umět a znát, tím lépe, ne?“ směje se. Na to, že měla kdysi problém s angličtinou, si dnes už téměř nevzpomíná. „Problémy? Ne, nemám. Naučila jsem se je překonávat,“ dodává. Jonathan plánuje, že zavede Veroniku na typické mexické jídlo. „Zatím to jen zkouším, ale třeba to jednoho dne vyjde,“ říká vesele.

Přípravný semestr ke studiu designu

Základní rysy programu:
- Přímý postup do HND Graphic Design nebo HND Interactive Media programů na Prague College
- Možnost bakalářského titulu BA (Hons) Graphic Design
- Nezbytné předměty ke studiu designu
- Možnost začít ihned
- Nevyžadujeme vstupní portfolio
- Flexibilnost, vycházíme studentům vstříc v jejich potřebách

Vstupní požadavky:
- Vysoká motivace ke studiu designu
- Požadovaná úroveň angličtiny nebo minimální počet bodů 260 v testu ELSA

Více informací:
www.praguecollege.cz
info@praguecollege.cz

Přidáno: 23.01.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.