Navštivte první ročníky nových festivalů a akcí, které za to stojí

Vzdělání

Je běžné, že na léto má člověk vytipované známé a oblíbené akce, o kterých je nejvíc slyšet a které dobře zná z minulých let. Na druhou stranu většina touží po nových zážitcích. Patříš-li mezi podobné nadšence, kteří jsou pro každou srandu a jsou ochotní navštívit akci, která za sebou ještě nemá historických dvacet úspěšných ročníků, vyber si některý z debutujících festivalů nebo míst a jdi se bavit.

Nebe nad Neustadtem (12. 6. - 25. 8. 2015, nádvoří Novoměstské radnice Praha)

Aby v jistých kruzích populární kavárna vytáhla své kavárenské povaleče alespoň v létě na denní světlo, přestěhovala se v období prázdnin na nádvoří Novoměstské radnice. Tento krok jí umožnil uspořádat i bohatý doprovodný program v průběhu celého léta. Na programu jsou koncerty, hudební konfrontace, dvakrát do týdne letní kino, architektonické a fotoprocházky, workshopy, diskuze a pití kávy pod širým nebem.

AHOY (od 22. 5. 2015, přehrada, Brno)

V tomto případě sice nejde o jednorázovou akci, ale i tak to stojí jako novinka za zmínku. Na brněnské přehradě, chcete-li Príglu, se v květnu objevil nový klub-bar-bistro Ahoy. Přes den se servírují domácí limonády, míchané koktejly a výborné hamburgery, večer se poslouchá, tančí a paří. Ve vybrané dny pak lze sledovat filmy z typických plážových lehátek.

Rozmarné léto (8. 8. Most, 14. - 15. 8. Pikovice)

Festival probíhá pod podtitulem „Vyber si svůj způsob léta“. Od začátku prázdnin už Rozmarné léto viděl Mikulov a Olomouc. V srpnu akce zavítá do dalších dvou lokalit, a to do Mostu a Pikovic, které leží na levém břehu Sázavy ve středních Čechách. Hlavní hudební program festivalu tvoří sestava UDG Xindl X, Jaroslav Uhlíř, Tomáš Klus a Crossband. Součástí festivalu je i bohatý divadelní program.

Cena lístku v předprodeji je 290 Kč, na místě bude 390 Kč.

Overtone Festival (15. 8. 2015, Riegrovy sady, Praha)

Novinka mezi festivaly zaujme především netradičním konceptem a výběrem lokality. Overtone Festival má ambici probíhat čtyřikrát do roka, přičemž pokaždé vystřídá i místo konání. Bude dokonce pendlovat mezi Prahou a Brnem, což je rozhodně osvěžující a přinese to více fanoušků. Festival cílí na kvalitu, takže pečlivě vybere interprety, poprvé jde o tři zahraniční a jednu českou kapelu. Hlavním lákadlem prvního vydání Overtone Festivalu je německé duo Milky Chance.

V předprodeji seženeš lístky za 590 Kč, na místě budou za 690 Kč.

Barbora Fest (29. 8. 2015, Oldřichov)

Fesťák se jmenuje podle vodní plochy Barbora, která leží poblíž Duchcova (pro lepší orientaci je to blízko Teplic). Na prvním ročníku tohoto festivalu jako headlineři vystoupí DJ Witch a LA4, Lipo a Jaksi Taksi. Mimo nich na hlavní stage vystoupí Faces are Fiction, Smrtislav, Hot Pants, Hello Officer! a zakázanÝovoce. Vedle festivalového areálu bude k dispozici kemp za 100 Kč na osobu. Na programu jsou dále i sport a hry.

Při včasném nákupu dáš za lístek 199 Kč.

Foto zdroj: www.istockphoto.com

Přidáno: 23.07.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.