Nastupovat! Kavárna POTMĚ přijíždí na festival VZÁŘÍ do Olomouce, kde končí své letošní turné!

V letošním roce máte poslední příležitost ochutnat svět tmy v netradiční Kavárně POTMĚ na čtyřech kolech, a to od 26. do 28. 9. na Horním náměstí v Olomouci v rámci festivalu VZÁŘÍ. V autobuse s neobvyklou Kavárnou POTMĚ, ve které Vás obslouží tým nevidomých kavárníků, můžete ochutnat šálek vyhlášené černočerné kávy celý den od 11 do 20 hodin. Na své další turné pak vyjede Kavárna POTMĚ zase v příštím roce.

„Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků Vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než Vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte. Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala Vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace," uvedla Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Více o naši letošní cestě najdete na Facebooku a www.svetluska.net

Každý, kdo netradiční kavárnu navštíví, přispěje Světlušce 170 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnese hrníček.
Kavárnu POTMĚ na kolech zahájila své druhé turné začátkem května v Praze. Prvními pasažéry na palubě zatemněného autobusu bylo šest přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Saša Rašilov, Ondřej Brzobohatý, Jiří Macháček, Ivana Chýlková a Bára Hrzánová.
„Tma je ostrov naděje. Myslím, že si pořídím vlastní autobus, ve kterém budu trávit svůj volný čas,“ zaznělo od Anety Langerové.

„Vidět je výhoda, kterou řada z nás vnímá jako běžnou věc. Díky Kavárně POTMĚ jsem si téhle výhody začal zase vážit,“ uvedl Ondřej Brzobohatý.

„POTMĚ krásně je,“ říká Saša Rašilov.

„Díky za nečekaně krásný zážitek! Původně jsem se těšil, že budu moc osahávat Ivanu Chýlkovou, ale nakonec jsem v Kavárně POTMĚ zjistil, což jsem nečekal, že mám i velice blízký vztah k Ondřeji Brzobohatému a Sašovi Rašilovi,“ uvedl Jiří Macháček.

„To jsem šťastná, že nemusím žebrat u Vladimíra Remka, aby vyprávěl. Mohu si charakter díky Vaší kavárně ušetřit. Byla jsem TAM!!! Děkuju,“ zaznělo od Báry Hrzánové.

Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ v autobuse:
Kavárna POTMĚ je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA PRAHA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Doprovodné vozidlo na výjezdy s Kavárnou POTMĚ zapůjčil Ford Motor Company. Suroviny poskytla a profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nealkoholické nápoje dodala společnost Coca Cola a Fontana. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky. Poděkování patří samozřejmě finanční skupině AXA, hlavnímu partnerovi Světlušky, díky kterému se projekt mohl realizovat. Na projekt přispěla také společnost HERBADENT, hlavní partner Světlušky a firmy ČSOB a ELEKOM. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 12 lety založil a je jeho velkou podporou.

Autor fotografie: Jakub Skokan

Přidáno: 18.09.2013, Zdroj: Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si