Národní program počítačové gramotnosti

Ministerstvo informatiky ČR začalo tento týden realizovat za podpory vybraných partnerů počítačové kurzy v rámci Národního programu počítačové gramotnosti. Tyto dotované kurzy (účastník hradí pouze 100,- Kč) jsou určeny pro širokou veřejnost po celé ČR a budou probíhat od srpna do konce tohoto roku.

Zájemci se mohou již přihlásit na bezplatné telefonní lince 800 800 028. Více informací na stránkách http://www.micr.cz nebo http://nppg.computerhelp.cz.

Kurzy jsou celkem 3, všechny trvají 2 hodiny. Na kurzech se učí:
- úplné základy - kurz "Jak na počítač"
- práce s textovým editorem - kurz "Texty v počítači"
- práce s internetem a emailem, v podstatě jde o vyhledávání informací na portálu a založení emailové schránky - kurz "Internet a email".

Tyto kurzy jsou určeny pro širokou veřejnost a konají se od 2.8.2004 každý den v Praze. Od září budou kurzy probíhat také v dalších městech: Brno, České Budějovice, Frýdek-Místek, Cheb, Jindřichův Hradec, Mělník, Mimoň, Náchod, Olomouc, Ostrava, Ostrava-Záhřeb, Plzeň, Přerov, Rumburk, Sokolov, Strakonice, Stříbro, Tábor, Třinec, Ústí nad Labem a Znojmo. Projekt končí na konci roku.

Účastníci se mohou přihlásit na každý kurz pouze jednou. Hlásit se mohou několika způsoby:
- telefonicky na bezplatné lince 800 800 028 nebo na klasické tel. lince 221 503 460
- osobně - tj. mohou přijít k nám nebo do spolupracujících středisek v daných městech
- na internetu - na http://nppg.computerhelp.cz - zde je mohou přihlásit jejich počítačově zdatnější známí

Autorka: Ing. Daniela Růžičková - vedoucí marketingu Computer Help, spol. s r.o.

Přidáno: 11.08.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si