Národní finále freestyle fotbalu zná svého vítěze

Red Bull Street Style

Třetí zářijový víkend se sešli freestyle fotbaloví kouzelníci v Bratislavě a v Brně, aby předvedli své umění s míčem a vybojovali si tak účast na česko-slovenské finále Red Bull Street Style v Praze. RBStreetStyleTato mladá sportovní disciplína je skloubením fotbalu, breakdance a akrobacie.

Ani Ronaldinho by nepřekonal tyto borce

Fotbalové míče jako přilepené k tělu, které servíruje breakdancové triky. Fotbaloví Davidové Copperfieldové z celého světa dostali konečně soutěžní platformu. V květnu, krátce před zahájením Mistrovství Evropy ve fotbalu, se setkalo ve Vídni 750 nadšených fanoušků na první zastávce utkání poněkud odlišného rázu. Mezi zaujatými byl například Edgar Davids, národní hráč Holandska, který již viděl výborné fotbalisty v Ajaxu Amsterdam, Juventus Torino, FC Barcelona a FC Internazionale Milano. „Ani Ronaldinho či Beckham by nemohli soutěžit s těmito borci,“ řekl Davids. I on sám se učil své technické dovednosti právě od freestyle fotbalistů. Pravidla jsou jasně dána. Tři minuty, dva hráči, jeden míč! Red Bull Street Style rozhodil své sítě mezi světovou freestyle elitu a ta na sebe nenechala dlouho čekat. Závodníci ze 47 zemí světa bojují ve více než 100 lokálních kvalifikacích vedoucích k národnímu finále. Každá zúčastněná země včetně České republiky a Slovenska bude moci poslat jednoho hráče na světové finále, které je naplánováno na 16. až 18. listopadu 2008 v brazilském Sao Paulu. Pražskými porotci bude famózní freestyle fotbalista Daniel Roosboom, breakdancer LIX Survivals a další dva porotci zůstanou soutěžícím do závodu utajeni. Návštěvníci budou moci dále obdivovat exhibici Dominika Nekolného v BMX flatlandu, taneční vystoupení breakdance či hudební doprovod skupiny Dramatikz a DJ Robot. Vstup je zdarma.

Jan Krepl ze Vsetína vyhrál finále České republiky a Slovenska ve freestyle fotbalu, čímž se kvalifikoval na světové finále v Sao Paulu. 27. září se v pražském Veletržním paláci sešlo jedenáct závodníků z ČR a pět ze Slovenska, aby ukázali své schopnosti s míčem za využití prvků akrobacie na soutěži Red Bull Street Style. Jeden míč, dva hráči a tři minuty. Ten, kdo předvedl propracovanější triky a lepší show postupoval dál.

 

RBStreetStyle RBStreetStyle

Přidáno: 24.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.