Národní cena kariérového poradenství 2012 má své vítěze

Brno, 24. září 2012 - Dnes byli v Brně vyhlášeni vítězové Národní ceny kariérového poradenství 2012, soutěže organizované Centrem Euroguidance při Domě zahraničních služeb. Soutěž má za cíl propagovat výjimečné příklady dobré praxe v oblasti kariérového poradenství v České republice. Letos se konal již čtvrtý ročník této soutěže, poprvé ve spolupráci se slovenským centrem Euroguidance, které působí při Slovenské akademické asociaci pro mezinárodní spolupráci (SAAIC). Letošní ročník soutěže se zaměřil na služby podporující dovednosti řízení vlastní profesní a vzdělávací dráhy, také proto nesla motto: „Rozvíjím se, tedy jsem.“

Komise sestavená z odborníků hodnotila 21 přihlášených projektů právě s ohledem na to, do jaké míry program motivuje své klienty k aktivnímu přístupu k vlastní profesní dráze. Ocenění získalo celkem 7 projektů − byly uděleny čtyři ceny hlavní a tři zvláštní ceny.
Na slavnostní předávání cen vítězům navazuje jednodenní konference, která se bude tématu rozvoje vlastní kariéry dále věnovat. Konkrétním formám rozvoje dovedností řízení vlastní profesní a vzdělávací dráhy ve vzdělávání a na pracovišti se budou věnovat paralelní workshopy. Budou představeny i nástroje a metody používané pro rozvoj těchto dovedností v zahraničí.

„Aktuální ekonomická situace a stav na trhu práce ukazují, že dovednosti řízení vlastní profesní a vzdělávací dráhy jsou pro uplatnění jedince klíčové, a měly by být rozvíjeny nejen u dětí, ale i u dospělých v průběhu celého života. Metody a přístupy kariérového poradenství v Evropě i u nás na tuto potřebu mohou reagovat a přispět k tolik potřebným změnám v oblasti vzdělávání a zaměstnanosti,“ komentovala PhDr. Alice Müllerová z Centra Euroguidance při Domě zahraničních služeb.

Vítězné organizace (seznam vítězných projektů a jejich realizátorů je přílohou této tiskové zprávy) získají roční předplatné časopisu Andragogika a poukaz na studijní cestu do Švédska, kde je zajištěn program v organizacích, které se kariérovým poradenstvím zabývají. Hlavní vítěz získá také bezplatnou účast na některou z vybraných akcí partnera soutěže Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR v roce 2013. Tradičně se soutěž koná pod záštitou Národního poradenského fóra. Letos poprvé se soutěž konala také ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Zajímavé projekty budou navíc publikovány ve sborníku a na stránkách www.euroguidance.cz.

Přidáno: 26.09.2012, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.