Nápad roku ocení studentské projekty až 10 miliony korun

Již přes 1000 podnikatelských záměrů převážně z hlav českých studentů prošlo soutěží Vodafone Nápad roku. Řadě z nich účast v soutěži pomohla k nastartování úspěšné firmy. Letošní ročník přináší odměnu pro vítěze ve výši 300 tisíc korun, šanci získat investici až 10 milionů korun, mentoring od úspěšných podnikatelů pro 30 nejlepších nebo speciální soutěž o pobyt v americkém Silicon Valley. Do soutěže se lze hlásit do 10. května na stránkách www.napadroku.cz.

Právě odstartoval devátý ročník soutěže Vodafone Nápad roku

Mladé podnikatelské projekty podle našich průzkumů nejčastěji krachují na nedostatečném či zcela chybějícím finančním plánu, špatném obchodním modelu, a také na nedostatku zkušeností a motivace. Cílem soutěže je proto zprostředkovat účastníkům zpětnou vazbu od zkušených podnikatelů a investorů, pomoci jim se zviditelnit a získat cenné obchodní kontakty,“ říká Martin Kešner, zakladatel soutěže Vodafone Nápad roku.

Důkazem je mediální i obchodní úspěch loňského vítěze Jana Sejkory, který začal podnikat při studiu na ČVUT. Jeho společnost Flydeo se specializuje na výrobu pokročilých bezpilotních letounů, takzvaných dronů. Všechny klíčové technologie si přitom vyvíjí sama v České republice. Mezi další oceněné projekty minulého ročníku patřil Lukáš Brus s projektorem LumiTRIX vyvinutým speciálně pro video-mapping, Petr Procházka s Michaelou Matějkovou a jejich kompaktní boty do kapsy Skinners, Michal Zwinger s aplikací Včelka, která pomáhá dětem se čtením, nebo hra ChemPlay od Adriána Hegedüše a Ivany Kravárové, která dětem zábavnou formou otevírá svět chemie.

Vodafone vidí v zajímavých podnikatelských nápadech velký potenciál, a proto je dlouhodobě aktivně podporuje. Důležité je nenechat zapadnout inovativní projekty a pomoci jim hned v začátcích. Těším se na všechny kreativní myšlenky v letošním ročníku soutěže Nápad roku,“ říká Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci ve Vodafonu.

Více peněz i mentoringu

Letošní ročník proti předchozímu nabídne hned trojnásobnou odměnu pro vítěze v hlasování poroty – 300 tisíc korun namísto dosavadních 100 tisíc. Dalších 100 tisíc korun pak získá ve věcných cenách. Všichni finalisté bez ohledu na pořadí zároveň mají šanci, že právě je osloví panel investorů s nabídkou až desetimilionové investice. Výherce kategorie Coolpad Startup roku pak vyhraje týdenní pobyt v Silicon Valley včetně účasti na prestižní konferenci TechCrunch Disrupt. Díky silným business a mediálním partnerům zároveň mohou účastníci úspěchem v soutěži výrazně zviditelnit svůj projekt před potenciálními zákazníky a partnery.

Součástí projektu Vodafone Nápad roku 2016 je i řada vzdělávacích akcí, které letos doplní i zcela nové formáty. Půjde například o setkání se zajímavými osobnostmi, panelové diskuze, případové studie, praktické workshopy nebo networkingová setkání. Finalistům soutěže pak budou k dispozici dvě desítky zkušených podnikatelů v rámci rozšířeného Mentoring Day.

Novým hlavním partnerem soutěže se zároveň letos stala společnost SAP. "Soutěž Nápad roku nepřináší jen nápady, ale také nadšení lidí, touhu vytvořit něco nového a často i chuť být pozitivním příkladem a změnit svět k lepšímu. To všechno někdy ve velkých firmách chybí. V těch malých zase obvykle chybí zkušenosti s řízením, technologie a přístup k zákazníkům. Oba tyto světy se vzájemně potřebují, a právě proto se je aktivně snažíme propojovat," říká Andrea Hepnerová, ředitelka SAP Business Services.

Přihlášky zaslané do soutěže do 10. května posoudí porota složená z předních českých investorů, podnikatelů, manažerů a zástupců médií. O úspěchu projektu v soutěži Vodafone Nápad roku 2016 následně nerozhoduje pouze nápad samotný, ale také jeho proveditelnost, kvalita zpracování a potenciál budoucího růstu. Pravidla soutěže a další informace naleznou zájemci na stránkách www.napadroku.cz, Slavnostní vyhlášení výsledků aktuálního ročníku proběhne 8. června.

Titulárním partnerem soutěže a patronem dobrých nápadů je již tradičně společnost Vodafone. Hlavními partnery jsou J&T Banka, MSD a SAP. Partnery jsou společnosti Coolpad, Profinit, Microsoft a KF Legal. Soutěž dále podporují CzechInvest, Node5, Impact HUB, Jihomoravské inovační centrum (JIC) a Prague Startup Centre.

Zdroj obrázku:

Přidáno: 30.03.2016, Zdroj: Vodafone

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.