Najde Fragment neotřelého autora? Do uzávěrky literární soutěže zbývá měsíc

Během prvního měsíce od vyhlášení veřejné soutěže Hledá se autor bestselleru dorazilo do Nakladatelství Fragment 39 příspěvků. Už třetí ročník literárního klání zaujal především svým zadáním „moderní pohádky pro dospělé“. Právě od širokých možností stanoveného žánru si redakce nakladatelství slibuje objevit řadu nekonvenčních zpracování a originálních nápadů. Každý dosud nepublikovaný autor může zaslat své pojetí „moderní pohádky pro dospělé“ do 28. února. Pět nejlepších bude na jaře publikováno ve společné e-knize s možností další spolupráce s nakladatelstvím.

„Star Wars, Harry Potter, Malý princ – všechny tyto populární příběhy, které byly zmíněny v diskusi na stránkách soutěže nebo na facebooku, spadají do našeho zadání moderní pohádky pro dospělé. Tradiční pohádkový rámec zápletky a rozuzlení podtrhují hrdinové s magickou mocí nebo kouzelnými předměty, které ovládají,“ přiblížil letošní zadání soutěže za její organizátory Pavel Nýč, spolumajitel Nakladatelství Fragment.

Všichni soutěžící musí dodržet stanovený rozsah práce 10 až 25 normostran, tedy 18 až 45 tisíc znaků včetně mezer, jeden autor může do nakladatelství zaslat i více děl. Z interního výběru Fragmentu vzejde finálová patnáctka, která bude bojovat o hlasy veřejnosti a odborné poroty složené z kulturních redaktorů mainstreamových médií. Pět nejlepších pohádek vydá Nakladatelství Fragment ve společné elektronické knize. Před úspěšnými autory se otevře možnost další spolupráce s nakladatelstvím. Výtěžek z projektu poputuje na konto Centra Paraple.

„Možnosti moderní pohádky pro dospělé jsou opravdu široké a sami jsme zvědaví na nápady soutěžících. Hledáme originální, nekonvenční přístup k tématu, zajímavý styl psaní s odpovídající stylistickou úrovní a gramatikou. Zatím do redakce přišlo 39 pohádek, můžeme ale předpokládat, že největší nápor nastane stejně jako loni a předloni až těsně před uzávěrkou soutěže,“ dodal Pavel Nýč.

Přidáno: 31.01.2013, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.