Nabídka programů na Prague College a názory absolventů

Přípravy dalšího akademického roku vrcholí a Prague College již za pár dní uvítá své nové i stávající studenty s bohatou nabídkou studijních možností pro zájemce s odlišným akademickým zázemím.

Výuka hlavních studijních programů probíhá na třech katedrách -School of Business, School of IT & Computing a School of Art & Design. Prague College - business 1Všechny programy nabízí Prague College ve spolupráci s klíčovým britským partnerem Teesside University.

“V rámci School of Business otevíráme magisterský program MSc International Management, který volně navazuje na oblíbené bakalářské programy BA (Hons) International Business Management a HND Business. Magisterský program je ojedinělý v tom, že ho studenti mohou získat již za 12 měsíců nebo při part-time režimu za 2 roky”, říká Douglas Hajek, ředitel Prague College.

School of IT & Computing nabízí rovněž program HND Computing tak Professional Diploma.

“Bakalářský program je samozřejmě určen pro absolventy středních škol, ale také pro pracující studenty, kdy je možné získat bakalářský titul již po jednom roce. Toto platí v případě absolventů vyšších odborných škol či s dlouhodobými pracovními zkušenostmi v oboru”, říká Jeff Buehler, head of Teaching na Prague College.

Portfólio bakalářských programů je rozšířeno o BA (Hons) Graphic Design a Prague College - business 2BA (Hons) Fine Arts Experimental Media, které nabízí School of Art & Design. Jedná se o vůbec první kompletní bakalářské programy výtvarného umění vedené v angličtině v České republice. Oba navazují na dvouleté bakalářské programy HND Graphic Design a HND Interactive Media na Prague College.

Studenti se mohou na vysokoškolské studium v angličtině připravit pomocí nultého ročníku Access program. Prague College rovněž nabízí úvodní semestr ke studiu designu, kde se mohou studenti vyprofilovat v oblasti Grafiky a Nových médií.

Názory absolventů oboru Business

Dva podobné osudy, dva mladí muži na počátku kariéry.

Podle čeho jste se rozhodoval při výběru vysoké školy?

Pavel: „V roce 2005 po ukončení mého jazykového pobytu v Irsku, Prague College - business 3jsem se rozhodoval kam dále směrovat moje studijní a pracovní plány. Chtěl jsem najít školu, kde se naučím nejen nové teoretické znalosti, ale část výuky bude založena na praktických zkušenostech. Zvažoval  jsem dvě možnosti studia – „klasickou“ státní školu a Prague College. Konečné rozhodnutí jsem učinil ihned po absolvování přijímacího pohovoru na Prague College. Skvělý přístup a porozumění ohledně mých studijních požadavků a veškerá výuka v angličtině, si mne získaly. Zjistil jsem zde, že mezinárodní prostředí učí studenty komunikovat a pracovat s lidmi z různých kultur, což považuji za velmi důležité pro další profesionální uplatnění.

Co je podle vás rozhodující v oblasti řízení týmu?

Vít: Potřebuji praktické znalosti a zkušenosti. Při řízení pracovního týmu musím být schopným manažerem se znalostmi obchodu, marketingu a komunikace. Prague College mi dala za pouhé tři roky studia i mnohem více.

Vím, že jste při studiu pracoval, dalo se to zvládnout?

Pavel: Ještě před nástupem na Prague College jsem získal zajímavé Prague College - computingzaměstnání, a proto jsem uvítal možnost studia, kde si zároveň mohu rozšiřovat profesní zkušenosti. V minulém roce jsem na Prague College absolvoval HND program a nyní mám před dokončením programu BA (Hons) International Business Management. Musím upřímně říct, že tato vysoká škola splnila moje nároky, které jsem měl před začátkem studia, a v neposlední řadě mi pomohla v mé profesionální kariéře.

Vít: Večerní a víkendové lekce neovlivnily můj pracovní režim. Výjimečně kvalitní lektoři s osobním zaujetím pro výuku mi pomohli jak s teorií, tak s praktickým využitím v dnešním mezinárodním tržním prostředí. A co je pro mě nejvíce důležité, že mi Prague College pomohla se osmělit a nebát se prosazovat vlastní názory profesionálním způsobem.

Více informací naleznete zde:
www.praguecollege.cz
www.tees.ac.uk
http://student.praguecollege.cz

Přidáno: 25.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si