Nabídka bezplatných táborů pro děti z rodin postižených záplavami

Letošní povodně, které postihly zejména Severomoravský kraj, nás opět přesvědčily o síle a nadvládě přírody. Živelnou katastrofu v takovém rozsahu nikdo nečekal a všechny nás zaskočila. Nežijeme ve společnosti izolovaně, nýbrž v určité pospolitosti a solidaritě. Bez vzájemné pomoci bychom toho mnoho nesvedli. Naštěstí se lidem, které postihla zmíněná velká voda, nabízí i mnoho (nejen finanční) pomoci. Například Členská sdružení České rady dětí a mládeže přišla s nabídkou pomoci rodinám z oblastí postiženým povodněmi.

Pokud víte o dětech mezi 7 a 15 roky, jejichž rodiče a příbuzní teď zápasí s následky povodní, dejte jim určitě vědět, že mohou využít bezplatného pobytu na dětském táboře. Dětem bude poskytnuto i základní táborové vybavení, pokud ho nevlastní nebo o něj přišly.
Tábory probíhají v průběhu prázdninových měsíců – července a srpna. Jejich cílem je hlavně, aby děti přišly na jiné myšlenky a odreagovaly se od nadměrného stresu.
Tábory pořádají důvěryhodné organizace, které zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Více konkrétních informací vám podají:
ČRDM (Česká rada dětí a mládeže)
Mgr. Michaela Přílepková
tel.: +420 234 621 297, +420 777 885 787
e-mail: prilepkova@adam.cz

A-TOM (Asociace turistických oddílů mládeže)
Tomáš Novotný
tel.: +420 220 910 460
e-mail: ton@a-tom.cz

autor: Karel Švanda

Přidáno: 17.07.2009, Zdroj: seminarky.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si