Na vysokou školu není ani v září pozdě!

Máte s koncem prázdnin pocit, že se vaše šance na přijetí na vysokou školu zmenšily na minimum? Stejně jako v předchozích letech, se i letos v září otevírají zájemcům o studium na řadě škol dodatečná přijímací řízení. Proto ještě neházejte flintu do žita a prohlédněte si nabídky vybraných škol, které zkoušky pořádají až do konce září. Přijímačky na několika z nich můžete ještě stihnout.

Znovu a lépe

Patříte k těm, kterým první přijímací řízení nedopadlo dle očekávání, nebyli jste přijati z kapacitních důvodů nebo vás maturitní zkouška čeká až v září? Nezoufejte. Vysoké školy myslí i na takové studenty a před začátkem nového semestru se jim snaží dát druhou šanci. Samozřejmě, že nabídka oborů a škol již není stejná jako na jaře, ale přesto máte velkou možnost se dostat do jedinečných studijních programů.

Od dodatečných přijímaček můžete čekat:

- studium na zajímavé soukromé škole
- denní i dálkové studium
- výuku v ČJ nebo AJ
- studium v bakalářských, magisterských i doktorských programech
- škála oborů začínající humanitními studii, cestovním ruchem, IT a konče diplomacií nebo mezinárodními vztahy
- studium v Praze nebo na některých krajských pobočkách vysokých škol

Kariéra v zahraničí

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha, o.p.s. nabízí zájemcům o studium bakalářské a magisterské programy zaměřené na mezinárodní vztahy, veřejnou správu s přesahem do oblasti PR, politologie a fungování Evropské unie. Mimo Prahu má škola pobočky v Olomouci, Českých Budějovicích a Bratislavě.
Studenti budou mít možnost setkat se již během studia se zajímavými osobnosti tuzemské i zahraniční diplomacie, obchodu, politiky i odborníky na komunikaci a mezinárodní protokol. S Vysokou školou mezinárodních a veřejných vztahů je neodmyslitelně spjato také kosmopolitní prostředí a široký výběr zahraničních studijních stáží.

Obdobné zaměření studijních oborů najdete i na Metropolitní univerzitě Praha, o.p.s., která je jednou z mála soukromých škol s univerzitním statutem. Díky tomu může studentům nabídnout možnost zápisu do bakalářských, magisterských i doktorských programů. Studijní obory pokrývají oblasti ekonomických vztahů s regionálním i mezinárodním dosahem, veřejné správy, obchodu, politologie, mediálních nebo humanitních studií.
Ohledně názvu Metropolitní univerzity se nenechte zmást. Mimo Prahu totiž sídlí také v Plzni, Liberci a Hradci Králové. Na univerzitě dlouhodobě působí řada zahraničních pedagogů i studentů, čímž se škola snaží připravit absolventy na zajímavé prostředí mezinárodních firem a práce v zahraničí.

Studium v angličtině

Toužíte-li propojit svoji kreativitu s dalšími dovednostmi a nasávat atmosféru kosmopolitního prostředí, můžete se přihlásit na Prague College. Tato soukromá škola nabízí uchazečům o studium výuku v anglickém jazyce v oborech zaměřených na obchod, umění, media a IT technologie.
Díky tomu, že na škole studují mladí lidé z 80 zemí světa, budou moci čeští studenti zažít v centru Prahy výuku připomínající studium v zahraničí. Lektoři kladou důraz na individualitu svých studentů a v průběhu bakalářského studia se snaží rozvíjet jejich dovednosti a zájmy.

Na výuku v angličtině se soustředí také Anglo-americká vysoká škola, o.p.s., nejstarší soukromá vysoká škola u nás. Nabízené studijní obory se profilují spíše ekonomickým směrem. Uchazeči o studium mohou vybírat z oborů managementu, mezinárodních vztahů, diplomacie, ale mohou se zaměřit i na humanitně orientované obory.
Tato vysoká škola má skvělou pozici mezi anglickými jazykovými vzdělávacími institucemi se sídlem v neanglicky mluvící zemi. Pokud chcete prohloubit své cizojazyčné komunikační schopnosti a zároveň své studium zaměřit praktickým směrem, bude tato škola vhodnou volbou. Úspěšní absolventi vysoké školy se mohou pochlubit uplatněním ve vysokých pozicích v mezinárodním obchodu, politiky, diplomacie či mediální sféře. 

Německé vzdělání v češtině

Chcete-li studovat kvalitu a tradici německého školství, studujte na vysoké škole HS Fresenius, kde získáte německý bakalářský titul BA, v navazující formě pak německý magisterský titul MA. Studium na škole je zaměřeno na ekonomické obory, kde hlavním cílem je získat praktické manažerské znalosti, poznat a analyzovat konkurenci a správně odhadnout psychologii svého zákazníka, jak se chová a jak nakupuje. Tradice a zkušenosti vysoké školy HS Fresenius - University of Applied Sciences sahá až do roku 1848 a nyní, mimo německé pobočky a pobočku v New Yorku, můžete studovat na této škole také v Praze.

Buďte jiní

Zajímáte-li se spíše o jiné obory, prohlédněte si nabídku AKCENT College s.r.o.. Tato vysoká škola se zaměřuje na studijní programy orientované na pedagogiku. V rámci studia se naučíte učit anglický nebo český jazyk. Výuka se soustředí na získání pedagogických schopností a dovedností. Současně jsou kladeny vysoké nároky na dosažení nejvyšší jazykové úrovně. Znát jazyky slovem i písmem, a porozumět tak dokonale problematice daného jazyka, je základním předpokladem k absolvování vysoké školy. Úspěšným dokončením bakalářského studia se z vás totiž mohou stát profesionální lektoři, kteří budou posléze s učením pomáhat jiným.
   
Perspektivní akreditované obory můžete najít také na Vysoké škole hotelové v Praze 8, spol. s r.o..  Instituce nabízí bakalářské a magisterské programy zaměřené na vzdělávání v oblasti hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu. Tyto obory jsou navíc provázány s marketingem a managementem. Studenti tak získají řadu organizačních dovedností zaměřených na poskytování služeb. Pro prohloubení svých znalostí a praktických zkušeností se uchazeči o studium mohou přihlásit i do oboru vyučovaném v angličtině. Studiem na této soukromé vysoké škole zvýšíte své šance na trhu práce a vylepšíte své postavení v těžkém konkurenčním prostředí.

Přidáno: 30.08.2012, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.