Na studium do zahraničí s jazykovou agenturou

Vzdelani

Láká Vás vyjet na studijní pobyt a zdokonalit se v cizí řeči? V posledním článku jsme vám představili studijní programy zaměřené na výměnu studentů mezi vysokými školami, dnes si přiblížíme možnost výjezdu do ciziny prostřednictvím specializovaných agentur.

Proč neodložit nástup na vysokou školu (koneckonců takzvaný gap year je v zahraničí takřka běžný a i u nás stále populárnější), či se ihned po ukončení školy nevrhnout na hledání zaměstnání, a na místo toho strávit rok v cizí zemi, která Vás láká?


Osamostatníte se, získáte spoustu neocenitelných zkušeností a v neposlední řadě se zlepšíte ve vybraném jazyce takovou rychlostí, že se sami nestačíte divit. Nutnost používat cizí jazyk ve všech, i v těch nejneobvyklejších situacích, vaše jazykové schopnosti rozvine mnohem rychleji a efektivněji než sebelépe organizovaný jazykový kurz v ČR (já sama jen těžko zapomenu na pokusy vysvětlit tibetským mnichům v klášteře ve dvě hodiny ráno, že kvůli jejich extrémně hlučnému generátoru se v širém okolí nedá existovat, natož spát). O tom, že poznáte nemálo zajímavých lidí a nových kamarádů a budete moci proniknout do podstaty kultury vybrané země, se snad ani není třeba rozepisovat.

Nemáte celý rok času? Nevadí: můžete vycestovat „jenom“ na prázdniny nebo si vybrat některý z krátkodobých (zato intenzivních) jazykových kurzů v zahraničí.

Noční město

Jazykové školy nabízející studium v zahraničí Vám dají vybrat mezi různými typy škol (i co se týče velikosti), proberou s vámi jazykovou úroveň, která je pro vás nejlepší, a vysvětlí vám vše, co budete potřebovat.

V žádném případě neuškodí začít jednat ihned, jakmile se pro cestu do zahraničí rozhodnete. Zůstane vám tak nejen více času na výběr země a města a zjišťování všech možností, které vám vybraná destinace nabídne, ale také na zařizování praktických nezbytností (mimo jiné budete mít větší výběr levných letenek).

Mnohé školy umožňují online přihlášku (osobní návštěva v kanceláři školy se ale, pokud chcete poradit s výběrem, vždycky vyplatí) a uzavření cestovního pojištění šitého na míru právě studiu v zahraničí.

Agentury zprostředkovávající jazykové pobyty rostou rychleji než ty příslovečné houby po dešti a vy netušíte, jak si mezi nimi vybrat? Rozhodnout se nakonec budete muset sami, vedle zkušeností kamarádů vám můžeme napomoci i v tomto článku tím, že představíme programy studia v zahraničí několika vytipovaných jazykových škol a agentur.

Vzdělání.CZ doporučuje

ESLESL Education s.r.o.

Společnost ESL-jazykové pobyty byla v letech 2010–2011 podruhé zvolena nejlepší agenturou v Evropě.
Nabízí jazykové kurzy pro mládež, pro dospělé a pro profesionály. Specialitou je „gap year program“, který se zaměřuje na dlouhodobý jazykový pobyt, jehož cílem je znalost jazyka na úrovni rodilého mluvčího (jazykový kurz je kombinován se stáží, programem profesionálního vzdělávání nebo s dobrovolnickou prací).
Agentura nabízí studium šestnácti jazyků v různých destinacích. Pokud chcete studovat mimo obvyklé destinace, za pokus rozhodně stojí vylepšit svou angličtinu v indickém státečku Goa.

Goa

EF Education FirstEF Education First

Mezinárodní jazyková škola působí v jazykovém vzdělávání od roku 1965 (na český trh vstoupila roku 2006), nabízí jazykové kurzy všech úrovní pro dospělé a pro mládež od 13 let. Slibuje minimální počet českých spolužáků a multikulturní prostředí na škole.
Umožňuje sestavení jazykového kurzu podle vašich požadavků a podle cíle, kterého chcete dosáhnout (odstupňováno od intenzivního kurzu k příjemným prázdninám kombinovaným s výukou).
Kurzy pořádá ve čtyřiceti lokalitách v šestnácti zemích a k jejím destinacím patří vedle obvyklé nabídky anglofonních zemí, Německa, Španělska a Itálie také Čína, Singapur nebo Kostarika.

London Institute PrahaLONDON INSTITUTE PRAHA s.r.o.

London Institute Praha je renomovaná jazyková škola sídlící v centru Prahy blízko Náměstí Republiky. Nabízí jazykové kurzy angličtiny, španělštiny a francouzštiny. Součástí jazykové školy je studentská agentura, která zajišťuje pro jednotlivce i skupiny krátkodobé a dlouhodobé studijní programy v zahraničí. Pořádá také studijní výjezdy pro mládež a pro manažery, kde si nejen procvičíte své znalosti jazyka v specializovaných oblastech, ale seznámíte se také s anglickou kulturou. Jazykový kurz můžete propojit i s prací.

StudyLineSTUDYLINE s.r.o.

Agentura zajišťující studium a práci v zahraničí. STUDYLINE nabízí své služby prostřednictvím kanceláří v Praze, Brně, Plzni a Liberci. Klienti mohou využívat služeb partnerských agentur na Novém Zélandu, v USA, Velké Británii a Irsku a tří kanceláří v Sydney.

Nabídka programů a služeb STUDYLINE zahrnuje:
- Austrálie – studium, práce, cestování
- jazykové kurzy v zahraničí (pro dospělé, mládež, manažery, učitele a seniory)
- střední školy v zahraničí
- au pair pobyty v USA a Evropě
- pracovní programy Work and Travel v zahraničí

Bohemia InstitutBOHEMIA INSTITUT s.r.o.

BOHEMIA INSTITUT je součástí trhu od roku 1991 a nabízí širokou škálu otevřeného mezi-profesního, post-sekundárního a celoživotního vzdělání. Jazykové vzdělávací programy jsou koncipovány jako moduly s volitelnou intenzitou, délkou i skladbou. V programu „svět jazyků pro vás…“ zajišťuje jazykové (i akademické) kurzy v mnoha lokalitách, všech úrovní pokročilosti, v libovolném termínu a s kompletním servisem zajišťujícím kromě základních potřeb (jak se kam dostat, kde spát a co jíst) i kulturní program.

AKCENT IH PragueAKCENT International House Prague

Nabízí studium v partnerských školách společnosti (mezinárodní síť International House) po celém světě. Realizuje pobyty pro studenty, děti i širokou veřejnost.
Angličtinu můžete studovat ve všech pobočkách společnosti, tedy i v zemích s jiným mateřským jazykem. Zároveň můžete studovat i jazyk dané země – například němčinu, španělštinu, francouzštinu, ruštinu, ale také arabštinu či vietnamštinu. Minimální délka kurzu jsou dva týdny, maximální délka není omezena.

Ať už se rozhodnete pro tu nebo onu jazykovou školu, práci se zařizováním studia v zahraničí určitě nebudete litovat.

Přidáno: 11.11.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Tereza Dědinová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.