Na podzimní maturitní generálku se chystá téměř 100 tisíc maturantů!

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) zveřejnilo statistiku o počtu přihlášených k maturitní generálce. Zatím je přihlášeno 99 542 středoškoláků z 4 437 tříd, což znamená více než 93 % všech budoucích maturantů v roce 2010! Uzávěrka pro přihlašování je do 4.9. Důležité ovšem je, že podle ředitele CZVV pana Macha obstál přihlašovací informační systém CERTIS na jedničku.

Podle ministryně školství je generálka skvělou příležitostí, jak odhalit slabiny ve znalostech a lépe se tak připravit na maturitu. „Možnost absolvovat maturitní generálku znamená pro maturanty obrovskou výhodu. Dostanou už na začátku maturitního ročníku šanci vyzkoušet si maturitu nanečisto a připravit se tak na úspěšné složení zkoušky na konci školního roku. Díky generálce mohou včas přesně odhalit své nedostatky a pak budou mít ještě řadu měsíců na to, aby je mohli odstranit," uvedla Kopicová.

Trocha statistiky

Z výsledků přihlašování k maturitní generálce vyplývá, že v povinných zkušebních předmětech (čeština, matematika a cizí jazyk) průměrně jen čtvrtina budoucích maturantů zvolila vyšší úroveň obtížnosti – moc si tedy nevěříte. Jsme tedy zvědaví, jaké dojmy budete mít po této zkoušce a zda třeba nezvolíte raději úroveň vyšší. :-)

Nová maturita - počet přihlášených studentů

Více informací k nové maturitě najdete na webu novamaturita.cz.

autor: Karel Švanda

Přidáno: 14.08.2009, Zdroj: seminarky.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.