Na odborné exkurzi s programem CEEPUS

Ve dnech 17. – 19. 5. se uskutečnila akce s názvem „Odborná exkurze Morava“ pořádaná Zahradnickou fakultou Mendelovy univerzity v Brně pro zájemce z Fakulty zahradnictví a krajinného inženýrství Slovenské zemědělské univerzity v Nitře.

Exkurze, která se konala v rámci projektu Landscape management - Sustainable land use perspectives in the Central European Region, se zúčastnilo 19 studentů, 3 doktorandi a 4 učitelé. Kromě toho se na ní podílelo ještě dalších 16 studentů a 4 učitelé, kteří si náklady hradili ze svého.

Exkurze byla zaměřena na obor krajinářská architektura, kdy předmětem exkurze byly jednak historické památky zahradního umění (Milotice, Lednicko-valtický areál, Bučovice, Slavkov), dále veřejné prostory (parky a veřejné prostory v Brně a Olomouci) a v neposlední řadě vyhrazené areály, vykazující urbanistické hodnoty jak historické (sídliště Lesná v Brně, Zlín), tak krajinářské (arboretum MENDELU v Brně), či citlivé propojení rekonstrukce a moderní zástavby (areál Fakulty informačních technologií VUT v Brně).

Odborná debata byla zaměřena na možnosti péče o objekty zahradní a krajinářské architektury, na propojování historického dědictví a moderních úprav a na požadavky na kvalitu veřejných prostor a způsoby jejich naplnění.

Program exkurze se oproti původním předpokladům podařilo doplnit i krátkou návštěvou zahrady vily Tugendhat (byť byla oficiálně uzavřena kvůli filmování), která byla přijata s nadšením a vytvořila zlatý hřeb exkurze.

Odbornou stránku exkurze zabezpečovali společným dílem jak pedagogové ze Slovenska, tak z Ústavu plánování krajiny ZF Mendelovy univerzity v Brně, zejména v Lednicko-valtickém areálu a v brněnské části programu.

Exkurze proběhla úspěšně a ze strany SPU Nitra bylo vyjádřeno přání, aby se mohla uskutečnit i v příštích letech.

Zájemci o program CEEPUS naleznou bližší informace na www.ceepus.info nebo www.dzs.cz/ceepus.

Přidáno: 10.01.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.