Na mezinárodně uznávaný titul MBA dosáhnete i v ČR

V dnešní době už dávno neplatí, že tuzemské vysoké školy nabízejí pouze vzdělání zakončené dle zaměření studia magisterským, inženýrskými či doktorským titulem. Za tituly akceptovanými i v zahraničí už navíc nemusíte jezdit nikam daleko. Řada státních, soukromých škol a vzdělávacích institucí se totiž začala orientovat i na poskytování studijních programů, jejichž absolventi obdrží konkurenceschopnější tituly jako jsou BBA, LLM či MBA. Posledně jmenovaný program Master of Business Administration patří právě u nás k nejvyužívanějším alternativám klasického magisterského studia.

Praxe výhodou

Manažerský program, zakončený ziskem titulu MBA, je prakticky zaměřenou možností jak skloubit teoretické znalosti s dovednostmi z profesního života. Jde tedy o opačný přístup, než u klasického studia na vysoké škole, které zájemce na budoucí povolání teprve připravuje. MBA programy předchozí zkušenosti z praxe využívají a v podstatě vyžadují. Ještě než se rozhodnete absolvovat studium, získat certifikát a mezinárodně uznávaný titul MBA, měli byste vědět, že nejde o typický akademický titul. Je označován jako profesní či manažerský program, protože se jím označuje dosažená kvalifikace a praxe v oboru. Firmy tak snadno identifikují zkušenější uchazeče.

Je MBA pro Vás?

Díky zájmu o studijní programy s mezinárodní prestiží se doposud k jejich výuce rozhodlo téměř třicet škol a institucí. Obvyklá délka studia MBA je koncipována na čtyři semestry, ale někteří poskytovatelé manažerských programů MBA nabízejí i intenzivně pojatou výuku v délce dvou semestrů. Pracovně vytíženým lidem ušetří čas, po který musí zvládat zaměstnání i školu. Samotné požadavky k přijetí do programu MBA nejsou pro uchazeče z oboru nijak nereálné. Stačí doložit dokončené bakalářské vzdělání nebo profesní program na úrovní BBA. V krajním případě lze ale uchazeče přijmout i na základě dostatečné a doložitelné praxe v řídící či manažerské funkci.

Vyprofilujte se správným směrem

Titul MBA se dá volně přeložit jako magisterský titul v oboru podnikového hospodářství. V současnosti však existuje řada modifikací, které na stejné profesní úrovni poskytují stejný titul v rámci jinak ekonomicky profilovaných oborů jako je PR a marketing, obchod, řízení lidských zdrojů, pojišťovnictví nebo mezinárodní vztahy a evropská studia. V České republice je však k dispozici ještě širší výběr MBA programů. Až na výjimky jsou všechny programy MBA nabízeny v českém jazyce a veškerá výuka probíhá distančně, což znamená přes e-learning a prostřednictvím tematických setkání. Každá vzdělávací instituce má však své další specifické podmínky.

Přidáno: 05.03.2013, Zdroj: PR článek Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.