„NA JAKÉ VRCHOLY CHCEŠ DOSÁHNOUT TY?“, ptá se Nadace Olgy Havlové

Nadace Olgy Havlové odstartovala video soutěž pod názvem „NA JAKÉ VRCHOLY CHCEŠ DOSÁHNOUT TY?“. Chce, aby se mladí lidé blíže zamysleli nad světem handicapovaných. Tato kreativní soutěž je součástí kampaně „Odskáčeme si to za vás“ a je spjata s právě probíhajícím výstupem dobrovolnice Pavlíny Folovské na šestou nejvyšší horu světa.

„Cílem této soutěže je zapojit mladé lidi do kampaně „Odskáčeme si to za vás“, vysvětluje MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Pavlína Folovská přišla se svým nápadem poté, co se v nadaci seznámila s tím, jaké výkony musí podávat lidé se zdravotním postižením,“ doplňuje M. Černá.

O výhercích soutěže, jež bude probíhat do 14. listopadu na stejnojmenných webových stránkách, budou rozhodovat sami návštěvníci. Další dvě zvláštní ceny za kreativitu a umělecké zpracování udělí porota složená z odborníků na PR a video-produkci. Tvůrci šesti videí s nejlepším návštěvnickým hodnocením získají velmi zajímavé ceny.

Principem kampaně „Odskáčeme si to za Vás“ je snaha dobrovolníků nadace svými „nadlidskými“ výkony upoutat pozornost na svět handicapovaných. V dubnu letošního roku ji odstartovali dva mladí sportovci, kteří pražský půlmaratón odskákali po jedné noze. Nyní v kampani pokračuje Pavlína Folovská svým výstupem na osmitisícovou horu Čo Oju.

„Pavlína je už skoro měsíc na himálajské expedici, během níž vystoupá na šestou nejvyšší horu světa. Tímto odvážným výkonem a účastí v kampani chce získat finanční prostředky pro Fond vzdělání,“ dodává ředitelka nadace.

„Mám pocit, že s handicapovanými lidmi mám něco společného. Já toužím zdolat tuto osmitisícovou horu, oni zase tu svou. A věřím, že získané plnohodnotné vzdělání jim dává větší šanci i naději,“ dodává Pavlína Folovská o charitativním záměru expedice.

Charitativní expedice trvá od 7. září do 21. října 2011 a její průběh můžete sledovat na www.odskacemesitozavas.cz a www.facebook.com/odskaceme.si.to.za.vas

Upoutávka na soutěž:
www.youtube.com

Přidáno: 04.10.2011, Zdroj: Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…