Na holešovickém Výstavišti se o víkendu otevře největší tržiště biopotravin a bioproduktů v Česku

Přes 600 čtverečných metrů. Taková bude plocha stánků a prezentací výrobců či prodejců certifikovaných biopotravin a bioproduktů na nadcházejícím veletrhu Biostyl. Ten je součástí Festivalu Evolution, který se v Průmyslovém paláci na Výstavišti v Praze-Holešovicích koná od pátku 19. 4. do neděle 21. 4. Počet vystavovatelů i rozsah jejich nabídky činí z Biostylu největší biotržiště v České republice, kde bude k dostání například i čerstvá zelenina za veletržní ceny.

Zcela poprvé dojde k přísnému oddělení certifikovaných výrobků v kategorii BIO v sekci Biostyl a necertifikovaných produktů v sekci Zdraví na veletrhu. Celou akci navíc doprovodí řada přednášek, workshopů, ochutnávek a dalších doprovodných akcí z programového bloku „Víme, co jíme“.

„Mezi biovystavovateli nebude chybět ani vítěz prestižní soutěže „Česká biopotravina roku 2012“ - AMALTHEA, s.r.o, - manželé Blanka a Ivan Hrbkovi. Zároveň bude první den festivalu zahájena tato soutěž pro rok 2013 a zájemci z řad biovýrobců mohou hned na místě vyplnit přihlášku,“ říká Sylva Horáková z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, jediného celostátního sdružení ekozemědělců, zpracovatelů a prodejců biopotravin.

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců rovněž v rámci Festivalu Evolution pořádá tiskovou konferenci, na které odborníci přiblíží téma „Tuzemské biopotraviny“ -  podpora české bioprodukce, soutěž Česká biopotravina 2013, vzdělávání bioprodejců i mezinárodní spolupráce. Termín: 19. dubna 2013, 11 hodin, místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice, galerie pravého křídla. Svou účast prosím potvrďte na email: eckhardtova@s-m-art.com.

Pořadatelem Festivalu Evolution je Felicius Media za partnerské účasti společností Incheba Praha a Spar České obchodní společnosti.

Více informací o festivalu najdete na www.festivalevolution.cz a www.facebook.com/eso.bio.eco.

Návštěvníci Festivalu Evolution mohou vybírat v sekci Biostyl z nepřeberné nabídky českých či dovážených produktů, jejichž biokvalita je prokazatelně doložena certifikátem. Mezi největší vystavovatele bude patřit Pro-Bio, obchodní společnost - první český výrobce biopotravin, který je na trhu již přes 20 let, a je zároveň i největším výrobcem a zpracovatelem biopotravin u nás. Pyšní se více než 1200 položkami v biokvalitě ve svém sortimentu! Firma se specializuje také na „zapomenuté“ staročeské plodiny, hojně využívané našimi předky, jako jsou pohanka, špalda, dvouzrnka či jáhly. Nabízí nicméně i velkou škálu klasických potravin, vše v certifikované bio kvalitě.

Speciality jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoládu, bio pivo, sirup z agáve či sušenou třtinovou šťávu nabízí společnost Bio Nebio.
Zahanbit se nenechala ani taková firma jako je Spar Česká obchodní společnost - na Festivalu bude prezentovat své biovýrobky Natur*Pur, ale i ve spolupráci s Evropskou vegetariánskou unií na trh uvedenou novou řadu Spar Veggie. Co vše se dá s těmito výrobky vykouzlit, předvede návštěvníkům naživo známý Zdeněk Pohlreich.

Bio nápoje nabídnou například stoprocentně přírodní mošt z četných druhů ovoce a zeleniny s výstižným názvem Vitaminátor. Kromě klasiky jako jablko, jahoda či malina mohou návštěvníci ochutnat méně tradiční typy šťáv, například z červené řepy či celeru. Nebude chybět ani alkoholická nabídka v podobě vín v bio kvalitě, které nabídnou například Vinné sklepy Kutná hora.

Jelikož o zdraví a krásu je nutno pečovat i zvnějšku, kromě gastro produktů nabídne veletrh Biostyl především ženským návštěvnicím také výrobky z oblasti bio kosmetiky. Výrobky bio kvality představí například značka BIO Beauty či firmy distribuující pěstící i dekorativní bio kosmetiku Primavera nebo Naturals.cz.

Přidáno: 18.04.2013, Zdroj: Festival Evolution

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.